Mikromieszkanie z pomysłem

Mikromieszkanie z pomysłem

Pracownia Mili Młodzi Ludzie zaaranżowała wnętrze kawalerki dbając o to, by jak najlepiej wykorzystać każdy dostępny centymetr. Projekt wnętrza mikromieszkania zaskakuje na każdym kroku.

Prezentowane wnętrze to jedno z dwóch niewielkich mieszkań inwestora, które przeznaczone jest na wynajem krótkoterminowy. Lokal mieści się w poznańskiej dzielnicy Jeżyce i mierzy zaledwie 23 mkw. Aranżacja tak małej przestrzeni to nie lada wyczyn, ale na szczęście zadanie to trafiło w ręce pracowni Mili Młodzi Ludzie, której nie straszne są żadne wyzwania. Architekci wygospodarowali miejsce na wszystko, czego można byłoby potrzebować w trakcie krótkiego pobytu w mieście.

W planie kawalerki możemy wyróżnić jedno pomieszczenie, które łączy w sobie wiele funkcji, a także maleńką łazienkę. Projektanci postawili na typowy small apartment design – nie brakuje tu kreatywnych pomysłów i rozwiązań, dzięki którym mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalne i wygodne.

Mikromieszkanie z pomysłem

Wielofunkcyjny moduł w mieszkaniu

Autorzy niebanalnej aranżacji wnętrza na Mokotowie (zobacz oryginalne wnętrze) znaleźli sposób na to, jak na niewielkiej przestrzeni znaleźć miejsce dla sypialni, salonu, małej kuchni, a także kilku szafek i skrytek do przechowywania. W centralnym punkcie mieszkania postawili skonstruowany z drewna box, w który wkomponowano zabudowę aneksu kuchennego, część mebli salonu, a także wygodne łóżko dla dwóch osób.

Proste fronty szafek w części wypoczynkowej oraz w kuchni uzupełniono o białe uchwyty. Do sypialni na antresoli prowadzi stalowa drabinka, którą również pomalowano na biało. Jasne drewno i biel stanowią łagodną bazę, dzięki której wnętrze mieszkania nie przytłacza. Jako akcent kolorystyczny architekci postawili na butelkową zieleń. Pojawia się ona zarówno w postaci wykończeń strefy spania i małej wnęki w zabudowie salonu, jak i w kuchni, pięknie dekorując powierzchnię między szafkami.

Mikromieszkanie z pomysłem

Urban jungle

Mieszkanie zlokalizowane jest w sąsiedztwie poznańskiego zoo – ten fakt nie mógł przejść bez echa. Architekci postanowili wprowadzić do wnętrza lokalny kontekst. Ponad małym stolikiem zawieszono oprawę oświetleniową w postaci małpy. Niebanalna ozdoba świetnie koresponduje z widokiem na ogród zoologiczny, który rozciąga się za oknami.

Łazienka w poznańskiej kawalerce mieści w sobie zaledwie prysznic, toaletę oraz malutką szafkę z umywalką. Aby optycznie powiększyć przestrzeń zaproponowano jasną paletę barw, zaś by ułatwić komunikację we wnętrzu, architekci postawili na harmonijkowe drzwi łamane o dwuelementowym skrzydle. Taki model potrzebuje zdecydowanie mniej miejsca do otwierania niż jego klasyczny odpowiednik w postaci drzwi uchylnych.

Zobacz galerię zdjęć mikromieszkania z pomysłem

Mikromieszkanie z pomysłem – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze kawalerki
inwestor: prywatny
pracownia: Mili Młodzi Ludzie
realizacja: 2021
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 23 mkw
zdjęcia: Pion Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!