Jakie możliwości projektowe daje wieloformatowy gres?

Jakie możliwości projektowe daje wieloformatowy gres?

Seria wielkoformatowych gresów Grand Concept od Opoczno to spektakularne wzornictwo inspirowane naturą i motywami industrialnymi. Bogaty wachlarz wzorów stanowi wyjątkową propozycję do przestrzeni prywatnych i komercyjnych. O możliwościach aranżacyjnych, jakie oferuje architektom i inwestorom ta seria legendarnej polskiej marki, mówi właścicielka warszawskiej pracowni projektowania wnętrz Aleksandra Kurowska.

Dla kogo gres?

Wieloformatowe gresy to propozycje dla wielbicieli aranżacji w klasycznym stylu, ale również dla miłośników nowoczesnych, bardziej minimalistycznych projektów. Została zaprojektowana tak, aby zaproponować rozwiązanie do każdego typu wnętrza, niezależnie od stylu i funkcji, jednocześnie zapewniając nowoczesne, intrygujące wzornictwo. - Kolekcja Grand Concept wychodzi naprzeciw trendom i coraz większym oczekiwaniom klientów. Jest zróżnicowana, a jednocześnie spójna, co nam architektom i projektantom daje bardzo duże możliwości do pracy – mówi arch. wnętrz Aleksandra Kurowska. - Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że płytki są produkowane przez polską firmę. Zarówno klienci, jak i architekci zwracają coraz większą uwagę na pochodzenie produktu, doceniając polskie marki. Wybierając rodzimego producenta, skracamy łańcuch dostaw, co z kolei ma bezpośredni wpływ na dostępność produktu i czas realizacji. Co ważne, przekłada się również na zmniejszenie śladu węglowego.


Od nowoczesnego minimalizmu po elegancką klasykę.

Charakterystyka gresu

Znakiem szczególnym gresów jest wyrafinowany design. Wzory kamienia naturalnego, betonu i stali są efektem niezwykle starannego procesu projektowego oraz wykorzystania nowoczesnych technik. Podstawą projektów graficznych wszystkich kolekcji z rysunkiem kamienia są skany autentycznych minerałów. - Inwestorzy oczekują solidnego produktu, który będzie im służył na przestrzeni lat, jego stylistyka musi być zatem przemyślana i zawsze aktualna. Inspiracja naturą to świetna baza dobrych projektów, która mimo upływu czasu będzie nadal urzekać – zaznacza Aleksandra Kurowska.  

Od nowoczesnego minimalizmu po elegancką klasykę.

Zastosowanie

Projektanci połączyli ciekawe wzornictwo z uniwersalnym charakterem materiału, co przekłada się na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. -  Cała kolekcja daje architektom bardzo dużą elastyczność w projektowaniu. Bogata paleta wzorów i formatów daje za każdym razem możliwość zaprojektowania wnętrza ponadczasowego, spełniającego wymagania inwestorów, którzy chętnie sięgają po materiały dające możliwość zastosowania tego samego wzoru na podłodze i ścianie. Z kolei dla architektów jest to gwarancja tworzenia nieszablonowych projektów i ciągłej, nieustającej kreacji w projektowaniu kolejnych wnętrz – mówi architekt. - Gresy świetnie sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i okazałych wnętrzach apartamentów czy rezydencji. Zastosowań jest wiele. Począwszy od okładzin podłóg i ścian w łazienkach, przez obudowy kominków, okładziny ścian telewizyjnych, ściany nad blatem w kuchni, po mniej oczywiste jak podłoga w salonie (to nadal nieoczywiste zastosowanie w naszej strefie klimatycznej) czy okładziny ścian w sypialni. Płytki sprawdzą się również w obiektach publicznych: restauracjach, kawiarniach, czy hotelowych recepcjach – podkreśla Aleksandra Kurowska.

Zobacz galerię zdjęć: gres we wnętrzu

Źródło: opoczno.eu

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!