Granat we wnętrzu poznańskiej kawalerki

Granat we wnętrzu poznańskiej kawalerki

Ciemna barwa w małym wnętrzu? Dlaczego nie – oto wnętrza kawalerki w Poznaniu, w której białą bazę kolorystyczną uzupełnia głęboki granat.

Niewielkie mieszkanie w Poznaniu mierzy zaledwie 27 mkw. W jego wnętrzu znajdują się strefa dzienna, sypialnia oraz łazienka. To wszystko, czego potrzeba w przestrzeni na wynajem, a właśnie takie jest przeznaczenie kawalerki. Inwestorzy poprosili o pomoc w aranżacji wnętrza architektów z pracowni Mili Młodzi Ludzie, którzy już nie raz zaskoczyli nas oryginalnymi projektami (zobacz projekt wnętrz od Mili Młodzi Ludzie). Tym razem podstawową kwestią była funkcjonalność.

Architekci postawili na jasną bazę kolorystyczną – większość ścian i sufitów w mieszkaniu pomalowana jest na biało, dzięki czemu wnętrze wydaje się pełne światła i powietrza. Ale na bieli się nie kończy. Aby uniknąć nudy, do wnętrz kawalerki wprowadzone głębokie, intensywne barwy – granat oraz bordo. Co więcej, oba kolory nie stanowią akcentów czy detali, a wykorzystane zostały w dużych formatach i bezapelacyjnie zdominowały przestrzeń.

Granat we wnętrzu poznańskiej kawalerki

Granat w strefie dziennej

Kolor granatowy zawładnął strefą dzienną mieszkania. To tutaj zaaranżowana została część wypoczynkowa oraz aneks kuchenny mieszczący się tuż przy wejściu do kawalerki. Ściana wejściowa, a także część kuchenna odcina się od pozostałej części pomieszczenia. Granat pokrywa drzwi, ścianę oraz fronty szafek, tworząc monolityczną, matową płaszczyznę. Ponad nią wykonano praktyczne szafki do przechowywania, które pomalowano na biało – w ten sposób kompozycja wydaje się optycznie lekka i świeża.

Oprócz granatu znajdziemy tu również butelkową zieleń. Zielona tapicerka krzeseł to zaledwie akcent kolorystyczny, podobnie jak metaliczne mosiężne detale w postaci lamp i uchwytów. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, wprowadzono szafę wykończoną lustrem. Na uwagę zasługuje także biała posadzka z łagodnym, jasnoszarym żyłkowaniem, która dodaje aranżacji elegancji.

Granat we wnętrzu poznańskiej kawalerki

Bordo w sypialni

Podczas gdy salon zdominowany jest przez granat, w sypialni króluje bordo. Ciepły odcień tego koloru pokrywa ścianę u szczytu łóżka. Bordo dobrze koresponduje z bielą oraz jasnym drewnem i stanowi punkt, który przyciąga uwagę gości także z wnętrza salonu. W sypialni pojawiają się małe stoliki nocne o czarnej, ażurowej konstrukcji, a także – podobnie jak w salonie – mosiężna lampa sufitowa.

W centralnej części kawalerki zaaranżowano małą łazienkę, której przestrzeń doświetlają przeszklenia w strefie prysznica. Tutaj biel uzupełnia się z łagodną szarością, którą wprowadzono w formie klasycznych płytek ceramicznych zdobiących ściany.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza poznańskiej kawalerki

Granat we wnętrzu poznańskiej kawalerki– metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Mili Młodzi Ludzie
realizacja: 2020
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 27 mkw
zdjęcia: PION studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!