Morski Widok, czyli o wnętrzach hotelu w Krynicy Morskiej

Morski Widok, czyli o wnętrzach hotelu w Krynicy Morskiej

Otwarty w ubiegłym roku hotel Morski Widok świetnie nawiązuje do charakteru okolicy – obiekt wpisuje się w krajobraz architektoniczny miasta, a jego wnętrza łączą w sobie funkcjonalność i nowoczesność.

Morski Widok to 4-gwiazdkowy hotel położony tuż przy plaży w Krynicy Morskiej. To, co wyróżnia obiekt, to wyjątkowa lokalizacja – na skraju wydm, w bliskości morza i lasu. Hotel oferuje swoim gościom klimat nowoczesności połączonej z manierystycznymi akcentami, a wszystko to w okrasie eleganckiego i funkcjonalnego wyposażenia. Wnętrza hotelu to projekt w całości zrealizowany przez spółkę Trust Us zarządzaną przez Daniela Ochońko.

Do zadań projektowych należała kompleksowa realizacja obejmująca zarówno wspólne opracowanie koncepcji wnętrz hotelu, jak i przygotowanie prototypowego pokoju wzorcowego, produkcję mebli oraz ich montaż w obiekcie. Dzięki tak przeprowadzonej realizacji inwestor mógł być pewien dopięcia inwestycji na ostatni guzik.

Morski Widok, czyli o wnętrzach hotelu w Krynicy Morskiej

Morski Widok z hotelu

Hotel na wydmach

Położony w pierwszej linii zabudowy brzegowej obiekt świetnie uzupełnia tkankę urbanistyczną miasta, a przy tym nawiązuje do okolicznych krajobrazów. Wewnątrz hotelu czekają zróżnicowane pod względem standardu apartamenty i pokoje, gabinety SPA, nowoczesna siłownia, a także sala zabaw dla dzieci. Obszerne i komfortowe pokoje to klucz w dobrze zaprojektowanym wnętrzu hotelowym, które z założenia ma służyć wakacyjnemu odpoczynkowi.

Inspiracją dla aranżacji wnętrz była kolorystyka okolicy. W pokojach przeważają łagodne beże i złamana biel. Nie obyło się także bez morskich wtrąceń – w postaci obicia mebli tapicerowanych albo wykończenia pojedynczej ściany. W dobrze mebli architekci postawili na jasne drewno uzupełnione o białą stal stelaży. Łazienki w hotelowych pokojach zaprojektowane zostały z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych: ściany i podłogi ozdabiają wielkoformatowe płyty o żyłkowaniu marmuru.

W hotelu Morski Widok każda dekoracja wprowadzona została z rozwagą – współpracująca z firmą Trust Us szwalnia wyprodukowała na specjalne zamówienie wyposażenie pokojów: poduszki, pościele i narzuty.

Morski Widok, czyli o wnętrzach hotelu w Krynicy Morskiej

Drewno w aranżacji hotelu

Naturalne drewno (zobacz aranżacje drewna we wnętrzu) to materiał, który zawsze się obroni – czy to we wnętrzach domu, czy w przestrzeniach wspólnych. W każdym wypadku wprowadza ono ciepły i przyjemny klimat. Nic dziwnego, że architekci tak chętnie sięgają po drewno także w hotelowych wnętrzach, tworząc przestrzeń, w której goście mogą poczuć się komfortowo niczym w domu. W przypadku obiektu Morski Widok naturalne drewno pojawia się zarówno w pokojach, jak i w strefach publicznych – w lobby i hotelowej restauracji.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu w Krynicy Morskiej

Morski Widok, czyli o wnętrzach hotelu w Krynicy Morskiej – metryczka projektu

typ projektu: wnętrza hotelu
inwestor: Morski Widok
projekt i wykonawstwo: Trust Us
współpraca: Pofawe
realizacja: 2020
lokalizacja: Krynica Morska
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!