Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020, to już trzynasta edycja z cyklu wydarzeń architektonicznych, której celem jest wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku oraz wyróżnienie najciekawszych realizacji. Propozycje wykonanych projektów można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2021.

polska architektura XXL

Redakcje serwisów  sztuka-architektury.plsztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 1 do 28 lutego 2021 roku będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2020 roku. Do Plebiscytu można także zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w plebiscycie Polska Architektura XXL 2019, a zostały oddane do użytku w 2019 roku.

Ażeby zgłosić realizację wystarczy założyć w dziale Społeczność na jednym z trzech serwisów wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej wizytówki galerię (zdjęcia, rysunki oraz opis) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2020 + nazwa województwa”. Wizytówki przed startem plebiscytu zostały przejrzane pod względem technicznym.

Najciekawsze, zgłoszone propozycje, które nie znalazły dotychczas miejsca na publikację w portalach Grupy Sztuka Architektury,  zostaną przez redakcję opisane i uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Kryteria wyboru realizacji

Na początku marca na specjalnym posiedzeniu redakcji Grupy Sztuka Architektury zostanie wyłonionych po 10 finalistów z każdej kategorii. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi, oraz  technicznymi. Jak zwykle będziemy też szczególnie szukać prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają  się ambicją i twórczym podejściem do projektowania.

Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2020

Jak co roku głosowanie odbywa się dwutorowo: głosuje publiczność i oraz profesjonalne jury. 

Głosowanie publiczności: 18 marca 2021 roku na stronach Grupy Sztuka Architektury wystartuje oficjalne głosowanie internautów. Jego Wyniki poznamy 12 kwietnia 2021.

Głosowanie jury: na początku kwietnia 2021 odbędzie się spotkanie online jury konkursu, podczas którego zostaną omówienie wyniki wcześniejszego głosowania ankietowego na 5 finalistów z każdej kategorii zaproponowanych przez redakcję i zapadnie ostateczny werdykt. Skład sędziowski będą stanowić laureaci poprzednich edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali online, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2021. Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje nominowanych realizacji.

Czekamy na Państwa propozycje!

Regulamin plebiscytu Polska Architektura XXL 2020.pdf - (897.33 kB)

Organizator

Patronat honorowy

Patronat honorowy wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pana prof. Piotra Glińskiego.

 


Patroni medialni

 

 

     

Współpraca redakcyjna

   
     

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!