Mieszkanie w stylu loft w industrialnym klimacie

Mieszkanie w stylu loft w industrialnym klimacie

Funkcjonalność i pełnia przestrzeni występuję w stylu loft. Do tego dochodzi oryginalny nastrój, który powstaje dzięki zastosowaniu niepowtarzalnych materiałów oraz niezwykłego oświetlenia. Sekret każdego niepowtarzalnego projektu tkwi w szczegółach. Świadomi tego architekci z pracowni Sikora Wnętrza zaprojektowali mieszkanie w XIX-wiecznej fabryce. Wisienką na torcie okazało się funkcjonalne i zarazem dekoracyjne oświetlenie od AQForm.

Surowo, ale nowocześnie

Industrialny klimat wiążę się z swoistą charakterystyką. W mieszkaniach urządzonych w tym stylu znajdziemy takie materiały jak cegła, beton metal i kamień. Do takiej aranżacji najbardziej nadają się mieszkania wysokie, pełne przestrzeni – najlepiej w pofabrycznych budynkach. Takie właśnie mieszkanie, idealnie dostosowane, miała okazje zaprojektować pracownia Sikora Wnętrza. Oszlifowanie tego diamentu polegało na podkreśleniu charakteru starej kuźni mieszczącej się w Fabryce Pomp.
Gdy zobaczyłem obiekt, to oniemiałem z wrażenia: miał w sobie doskonałość starych brudnych ścian i niepowtarzalny nastrój oraz zapach kuźni. To było coś niezwykłego - koncepcja powstała w mojej wyobraźni od razu. Zobaczyłem przestrzeń bezkompromisową, w której zostawiam to, co surowe: mury, posadzkę, industrialne elementy i dodaję miękkość tkanin i zieleń. Zobaczyłem miejsce o niewymuszonym, ale surowym i eleganckim charakterze” – mówi Jan Sikora, architekt.

Mieszkanie w stylu loft w industrialnym klimacie

Oświetlenie w industrialnym wnętrzu

We wnętrzu mieszkania kluczową role odgrywał kontrast. Do przełamania pozostawionej ceglanej i betonowej struktury architekci zastosowali elegancką, matową czerń. Przestrzeń uzupełnia dużo zieleni i oryginalne elementy wyposażenia. Jest kilka ważnych elementów uzupełniających w aranżacji wnętrz. Poza materiałami i kolorystyką, bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Wybierając oświetlenie do industrialnej przestrzeni, warto postawić na takie, które idealnie podkreśli faktury ścian. Takie zadanie mogą spełniać m.in.: reflektory punktowe.
Świetnie sprawdza się również zastosowanie szynoprzewodów - to proste i eleganckie rozwiązanie, które jest bardzo funkcjonalne: w zależności od potrzeb można źródła światła przepinać i dostosowywać do swoich potrzeb. My wybraliśmy oprawy PET od marki AQForm” – mówi architekt Jan Sikora.

W loftowych wnętrzach warto zadbać o funkcjonalność oświetlenia, ale także odpowiedni design wybranych opraw i lamp. Architekci z pracowni Sikora Wnętrza zastosowali różne rozwiązania, by dodać funkcję dekoracyjną oświetleniu. W projekcie użyto stare fabryczne „jarzeniówki”, lampę złożoną z kryształów oraz nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie na szynoprzewodach. Ważna była również barwa: 3000K, która nadała wnętrzu ciepłą atmosferę i świetnie skomponowała się z przygaszonymi barwami zastanych murów.

Zobacz galerię zdjęć mieszkania w stylu loft 

Mieszkanie w stylu loft w industrialnym klimacie-metryczka projektu

Projekt: Kuźnia – Fabryka Pomp
Miejscowość: Leszno
Design: Jan Sikora
Photo: Tom Kurek
Zródło: Aqform

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!