Less is more, czyli minimalizm we wnętrzu

Less is more, czyli minimalizm we wnętrzu

Niewielkie mieszkanie w jednej z krakowskich kamienic potrzebowało śmiałego i zupełnie nowego spojrzenia na wystrój oraz odpowiedniego podziału przestrzeni. Pracę nad projektem wnętrza podjął architekt Karol Ciepliński z biura architektonicznego BLACKHAUS, a jego pomysł nagrodzono w konkursie Vasco Integracja.

Niewielka przestrzeń mieszkalna została zaprojektowana w duchu komfortowego i przytulnego minimalizmu. W części dziennej zdecydowanie przoduje  biel, która optycznie powiększa pokój. Biel to także kolor, w którym utrzymano monochromatyczny aneks kuchenny, „zatopiony” w jednej ze ścian. Królują tu oszczędne i proste kształty, a do klasycznych rozwiązań nawiązuje podłoga z parkietem ułożonym we francuską jodełkę oraz gustowny fotel.

Minimalizm w domu

W punkcie centralnym mieszkania zaplanowano dzienno-nocną strefę relaksu, na którą składa się duże łóżko, stół jadalniany wraz z designerskimi krzesłami i fotel ze skromną szafką RTV z telewizorem. Nad łóżkiem wisi medalion daniela – rodzinna pamiątka właściciela mieszkania. Funkcję stolika nocnego pełni drewniany pień. Dominacja jasnych kolorów nie tylko sprawia, że przestrzeń wydaje się większa, ale także eksponuje zalety zachodniej ekspozycji i światła naturalnego.

Less is more - minimalizm we wnętrzu

“Dziewczyna z perłą”

Strefa kąpielowa jest zaskoczeniem i zupełnym przeciwieństwem strefy dziennej. Tu króluje czerń, geometria i sztuka. Z sufitu spogląda “Dziewczyna z perłą” Johannesa Vermeera (reprodukcja w formie muralu), która odbija się w dużym, okrągłym lustrze. Na ścianie umieszczono czarny grzejnik VASCO, świetnie współgrający z całą przestrzenią. Podłogę dekoruje posadzka z naturalnego kamienia ułożona w geometryczny wzór.

Less is more - minimalizm we wnętrzu

Nagrodzony projekt wnętrza

Wyróżniony przez VASCO projekt otrzymał nagrodę specjalną z okazji 10-lecia konkursu VASCO INTEGRACJA. Najlepszą realizację wyłoniono spośród wszystkich nagrodzonych w dotychczasowych edycjach w kategorii REALIZACJA oraz KONCEPCJA. Projekty zostały przedstawione komisji w głównej siedzibie firmy VASCO w Belgii. W jej skład weszli przedstawiciele Zarządu VASCO Group oraz główny projektant grzejników VASCO Wim Segers.

Zobacz galerię zdjęć minimalistycznego wnętrza mieszkania

Less is more, czyli minimalizm we wnętrzu - metryczka projektu mieszkania

Powierzchnia: 27 m2
Projekt: Karol Ciepliński, BLACKHAUS, Kraków
Fot. Bartłomiej Senkowski
Materiał: Vasco

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

lena 2021-02-08 22:50:29

Wnętrze w tym stylu to definicja nowoczesności. Czas zaoszczędzić na materiałach i wykonawcy a postawić na dobry projekt z projektowanie-wnetrz-online.pl

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!