Drewno i granat w aranżacji wnętrza domu

Drewno i granat w aranżacji wnętrza domu

Elegancka głębia granatu i drewna o naturalnym wybarwieniu to związek iście doskonały. Zaproponowaną przez pracownię Dream House kompozycję kolorystyczną uzupełniają łagodna biel i wyraźne czarne akcenty. 

Architektka Kamila Urzędowska z pracowni Dream House może pochwalić się ciekawą propozycją projektu wnętrza beskidzkiej jurty (zobacz projekty wnętrza jurty), czyli drewnianej konstrukcji w formie dużego namiotu mieszkalnego. Tym razem architektka dzieli się z nami swoim pomysłem na wnętrze domu o łącznej powierzchni około 100 mkw zlokalizowanego na terenie Małopolski. Do zadań projektowych należała zarówno aranżacja wnętrza, jak i projekt ogrodu oraz tarasu.

Kluczowym założeniem było umiejętne zaplanowanie na niewielkim metrażu aż trzech sypialni, a także pozostałych pomieszczeń, czyli gabinetu, dwóch łazienek oraz pomieszczeń gospodarczych. Architektka zaproponowała otwartą strefę dzienną łączącą w sobie salon z jadalnią, które częściowo otwierają się na kuchnię. Subtelne oddzieleni obu stref wykonano przy pomocy półścianki z lamelami drewnianymi – kuchnia pozostaje odsunięta od salonu i jadalni, a jednocześnie obie strefy pełne są światła.

 

Wnętrze w kolorze granatowym

Bazą kolorystyczną stała się biel uzupełniona przez odcienie łagodnych szarości. Jako dominantę wprowadzono ulubioną barwę inwestorki – głęboki i elegancki granat, który doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem. To ostatnie wprowadzone zostało zarówno w wersji bielonej, jak i w naturalnym, ciemniejszym wybarwieniu. Wisienkę na torcie stanowią czarne akcenty, nadające aranżacji charakter.

Drewno i granat w aranżacji wnętrza domu

Salon szyty na miarę

W salonie pojawia się obszerna szara sofa w towarzystwie nowoczesnego stolika kawowego. Strefę wypoczynkową zaznacza granatowy dywan oraz wykończona frezowanymi panelami granatowa ściana telewizyjna. W części jadalni nie mogło zabraknąć masywnego stołu z drewna oraz modnych krzeseł o tapicerowanych kubełkach. W strefie dziennej zaproponowano podwieszany sufit, przez co możliwe było wykonanie wewnętrznego koryta. Pomalowana na czarno wnęka skrywa w sobie oświetlenie liniowe.

Uwagę zwraca także biokominek, który pojawia się we wnętrzu zamiast tradycyjnego kominka. Zastosowane urządzenie nie tylko dobrze wygląda i świetnie radzi sobie z ogrzaniem nawet dużej strefy dziennej – ze względu na swoją mobilność biokominek może zostać też łatwo przeniesiony na zewnątrz. Znajdujący się za oknami salonu taras to przedłużenie wnętrz – zaproponowano tutaj deski z modrzewia syberyjskiego oraz ruchome zadaszenie osłaniające ogrodowe wnętrze przed słońcem.

Drewno i granat w aranżacji wnętrza domu

Łazienka pod skosami

W domu w Małopolsce zaprojektowano dwie łazienki. Pierwsza znajduje się na parterze domu i króluje w niej szare lastryko oraz jasne drewno. Druga łazienka mieści się na poddaszu. To tutaj architektka zaplanowała wannę, która świetnie wpisała się w trudną przestrzeń w najniższej części pomieszczenia. W pomieszczeniu przeważają złamana biel i drewno, zaś całość dynamizuje intensywna barwa fototapety na ścianie.

 

 Zobacz galerię wnętrza aranżacji domu 

Drewno i granat w aranżacji wnętrza domu – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
realizacja: 2020
lokalizacja: woj. małopolskie
projektowana powierzchnia: ok. 100 mkw
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!