Wnętrze, Światło, Cień... - XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny

Wnętrze, Światło, Cień... - XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny

Zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskim otwartym studenckim konkursie architektonicznym Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem: Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz patronatem honorowym SARP O/Kraków. Tegoroczny temat konkursu to: „Izolacja – stan, wybór, konieczność”

Regulamin konkursu Wnętrze, Światło, Cień...

Organizator
Inicjatorem i organizatorem Konkursu jest Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wraz z firmami: T3 Atelier, AGC Europe, Fagerhult, Rigips oraz Fundacją AP KunstArt Fund.

Cel konkursu
Celem konkursu jest podkreślenie związków teorii z praktyką poprzez wykorzystanie dostępnych, obecnych na rynku produktów współczesnego designu wysokiej jakości w nadawaniu wnętrzu jego unikalnego charakteru. Podkreślenie wagi spojrzenia na projekt wnętrza jako kompleksowej całości, począwszy od jego kształtu przestrzennego, materiału i kolorystyki, a także warunków oraz efektów oświetlenia po elementy wyposażenia – meble oraz oświetlenie. Przykłady wzornictwa postrzegane będą nie tylko jako elementy niezbędne funkcjonalnie, ale także jako przedmioty użytkowe – uzupełniające, intrygujące, inspirujące – wzbogacające jego wystrój.

Warunki techniczne
Projekt konkursowy należy przedstawić na maksymalnie 4 planszach o wymiarach 50 cm na 70 cm w układzie pionowym zapisanych w formacie pdf w rozdzielczości 200dpi oraz formacie jpg o wielkości 1417 x 1984 (odpowiada to rozmiarowi 50 x 70 cm w rozdzielczości ekranowej).

Terminarz konkursu
Ogłoszenie konkursu:30.11.2020 r.
Termin zgłoszenia udziału:30.11.2020 r. – 10.06.2021 r.
Termin składania prac:10.06.2021 r. godz. 10:30 – 11:15
Ogłoszenie wyników:23.06.2020 godz. 18:00

Nagrody
Nagroda Prorektora ds. Studenckich PK – za najciekawsze wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu oraz za stworzenie unikalnej koncepcji przy umiejętnym wykorzystaniu produktów katalogowych.

Nagroda Dziekana Wydziału Architektury PK – za wysokie walory estetyczne koncepcji

Nagrody sponsorów przyznawane w kategoriach:

Mebel: Nagroda za najlepsze wykorzystanie mebla, przyznawana za najlepsze wykorzystanie elementów wyposażenia wnętrz firmy Vitra w projekcie.

Szkło: Nagroda za najlepsze wykorzystanie szkła dekoracyjnego, przyznawana przez firmę AGC za najlepsze wykorzystanie szkła firmy AGC w projekcie.

Oświetlenie: Nagroda za najlepsze sztuczne oświetlenie wnętrza, przyznawana przez firmę Fagerhult za najlepsze wykorzystanie oświetlenia w projekcie.

Dzieło sztuki: Nagroda za najlepsze wykorzystanie dzieła sztuki, przyznawana przez Fundację AP KunstArt Fund za najlepsze wykorzystanie dzieła sztuki w projekcie.

Nagroda za najlepsze ukształtowanie ścian i sufitów, przyznawana przez firmę Rigips za najlepsze wykorzystanie systemów suchych tynków i sufitów podwieszanych firmy Rigips w projekcie.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie organizatora: wsc.pk.edu.pl

konkurs Wnętrze, Swiatło, Cień

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!