include/layouts/default/content_default.php
Płytki podłogowe do salonu – dlaczego warto je wybrać?

Płytki podłogowe do salonu – dlaczego warto je wybrać?

Jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów do wykańczania podłogi są oczywiście kafelki. Jeszcze do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla kuchni i łazienek, dziś coraz częściej pojawiają się w pozostałych częściach mieszkania. Nikogo zatem nie dziwią płytki podłogowe w salonie, sypialni czy pokojach dziecięcych. Estetyczne, dostępne w szerokiej plejadzie wzorniczej i kolorystycznej, a do tego praktyczne i skutecznie zastępujące panele czy wykładziny dywanowe. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie, dlaczego wybór płytek podłogowych do salonu to dobry wybór.

Po pierwsze – wytrzymałość!

Jedną z niewątpliwych cech świadczących o popularności płytek jest wytrzymałość. W szczególności, kiedy mówimy o salonie. To bowiem wyjątkowe miejsce, nie tylko z uwagi na charakter towarzyski, sprzyjający rodzinnym spotkaniom. Często łączony z kuchnią, kominkiem i tarasem, a co za tym idzie, narażony na wiele niekorzystnych czynników. W obliczu tak wielkich wymagań, tradycyjne panele czy parkiet nie zdadzą egzaminu. I po kilku latach będą wymagały wymiany i ponoszenia kolejnych nakładów finansowych. Wybierając płytki podłogowe do salonu możemy mieć zatem pewność, że będą trwałe, odporne i zapewniające długą żywotność. Wiele oczywiście zależy również od ich rodzaju, a dokładniej mówiąc od klas ścieralności, które określają wytrzymałość i podatność na zarysowania. Im wyższe oznaczenie, tym większa pewność, że wybrane płytki na dłużej pozostaną w niezmienionym stanie, a także, że nie straszna im będzie wysoka temperatura, wilgoć i mróz (przy założeniu, że ich montaż będzie znajdował się w okolicy tarasu).

Po drugie – higieniczne!

Dlaczego jeszcze warto wybrać płytki podłogowe do salonu, takie jak np. https://www.carrea.pl/sklep/salon/plytki/podlogowe? Mianowicie dlatego, że są higieniczne! Ich największym atutem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Nie wymagają drogich preparatów do impregnacji – jak bywa to w przypadku parkietu, a także żmudnych prac sprzątających i walki z przylegającym do paneli kurzem. Wystarczy odkurzacz, mop i delikatny detergent (lub wykonany samodzielnie na bazy mydła bądź octu), aby cieszyć się perfekcyjną czystością – bez dużego nakładu pracy!

Po trzecie – w symbiozie z ogrzewaniem podłogowym

Płytki podłogowe do salonu to również dobre rozwiązanie ze względu na przewodnictwo ciepła. W przeciwieństwie do paneli czy wykładzin, nie odkształcają się pod wpływem ciepła, zachowując swój pierwotny wygląd. Jako, że doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym, pozwalają cieszyć się przyjemnymi doznaniami związanymi z chodzenia boso po podłodze.

Praktycznie, modnie, z pomysłem!

Położenie płytek podłogowych w salonie ma jeszcze jeden atut. Pozwala spójnie połączyć wszystkie pomieszczenia, uzyskując tym samym harmonijny i jednolity wystrój. Ze względu na posiadane właściwości antypoślizgowe i mrozoodporne, kafelki mogą być montowane na tarasie, aby tym samym stać się przedłużeniem pokoju dziennego.

Jakie wybrać?

Sklepy budowlane oferują szeroki wybór, jeśli chodzi o płytki podłogowe do salonu. Do wyboru, oprócz tych występujących w klasycznych rozmiarach są duże, wielkoformatowe kafle lub imitujące deski. Olbrzymia różnorodność dotyczy również aspektów wzorniczych. W sprzedaży znaleźć można kafle urzekające strukturą betonu, rysunkiem dębu, a także wyglądem przypominające marmur lub granit.

Kolor podłogi a stylistyka wnętrza

Mając do dyspozycji tak szeroką plejadę płytek podłogowych do salonu, z łatwością można je dopasować do wystroju pomieszczenia. I tak, bielone kafle, o drewnopodobnej strukturze świetnie sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich, prowansalskich czy nowoczesnych. Skrywają ogromny pierwiastek uniwersalności albowiem zarówno świetnie korespondują z bielą, szarością i beżem, jak również granatem, czernią czy brązem. Z kolei ciemne modele płytek podłogowych do salonu, pełnię swojego uroku ukażą w towarzystwie jasnych ścian i oryginalnych wzorów. W takiej odsłonie polecane są do wnętrz rustykalnych, kolonialnych, eklektycznych, vintage i klasycznych.

Tekst promocyjny

 
Płytki podłogowe do salonu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!