Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka - wystawa w ID Kielce

Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka - wystawa w ID Kielce

Instytut Designu w Kielcach zaprasza na wstawę pt. ''Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka''. Otwarcie planowane jest na 14 stycznia 2021 o godz. 18:00. Ekspozycja powstała we współpracy z Aleksandrą Koperdą z Hygge Blog.

Czym jest przedmiot w codziennym świecie człowieka? W jaki sposób nadajemy mu wartość, dzięki której żyje? Co sprawia, że przy nim trwamy, i że mimo utraty waloru wszelkiej przydatności staje się materialnym korelatem nas samych, martwą tkanką naszego życia? Kim wreszcie jest jego właściciel, sam określający się przez akt posiadania, jedna z wielu osób będących częścią jego własnej, długiej historii?

Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie

Wystawa ''Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka'' prezentuje przedmioty codziennego użytku wybrane przez 15 bohaterów książki ''Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie''. To 35 eksponatów na co dzień funkcjonujących we własnym domowym kontekście, mających zarówno subiektywną, jak i obiektywną wartość. Część z nich to ikony dizajnu – przedmioty symbolizujące chwilę swego powstania. Część z nich jest ważna jedynie dla użytkowników. Każdy z przedmiotów ma swoje znaczenie, inaczej widziane przez właścicieli i przez historyków dizajnu, których perspektywy łączy wystawa.

Źródło: facebook.com/events/1755596027939850

Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!