Eleganckie mieszkanie ze złotymi detalami

Eleganckie mieszkanie ze złotymi detalami

Eleganckie mieszkanie na Powiślu zachwyca lekkością i harmonią. Dominacja beżów, szlachetne materiały i złote detale budują wrażenie luksusu. Oto wnętrza zaprojektowane przez architektkę Katarzynę Kraszewską.

Założona przez Katarzynę Kraszewską pracownia słynie z eleganckich i pełnych szyku realizacji. Autorka aranżacji apartamentu w Warszawie i tym razem postawiła poprzeczkę wysoko – jedną z ukończonych w ubiegłym roku realizacji architektki są wnętrza mieszkania na Powiślu. Inwestorka całkowicie zaufała Katarzynie Kraszewskiej, czego efektem jest wyjątkowa przestrzeń, spójna i dopracowana w każdym detalu.

Eleganckie mieszkanie

W projekcie naszą uwagę zwraca konsekwencja w wyborze kolorów i materiałów. Łagodna beżowa tonacja towarzyszy już od samego wejścia. Ozdobione tapetami tkaninowymi ściany holu zapowiadają przytulną atmosferę, która obecna jest we wszystkich częściach mieszkania. Na uwagę zasługuje też wyważona kolorystycznie grafika.

Stylistyka korytarza kontynuowana jest w dalszej części mieszkania – otwartej strefie dziennej łączącej salon z kuchnią. Również tutaj ściany ozdobiono pochłaniającymi dźwięk tapetami sztruksowymi. Sercem salonu jest wygodna, minimalistyczna kanapa oraz towarzyszące jej oryginalne stoliki kawowe.

Eleganckie mieszkanie

Przeszklona zabudowa w salonie

Istotnym elementem wnętrza są złote detale. Pojawiają się one w zabudowie salonu oraz szafkach kuchennych. Szafa w salonie posiada przeszklone drzwi, zaś przeszklenia objęte zostały złotymi ramami. Ten sam motyw wykorzystano w znajdującej się po przeciwnej stronie kuchni. Satynowe złoto pięknie współgra z mlecznym szkłem oraz eleganckimi dodatkami. Kolorystycznym dopełnieniem całości jest zdobiący ścianę obraz operujący kontrastem czerni i żółci.

Złote ramy zabudowy i frontów szafek wprowadzają do wnętrza geometryczną harmonię. Współgrającym elementem jest udekorowana lustrami kolumna, która wyrasta z kuchennego kontuaru. Lustra dodatkowo podkreślają lekkość i świetlistość wnętrza. Ponadczasowej elegancji dodaje też zastosowany na ścianach w kuchni kwarcyt.

Eleganckie mieszkanie

Kamienne motywy w łazience

Kamienne motywy pojawiają się również w innych częściach mieszkania. Prywatna łazienka połączona z sypialnią ubrana została w jasne spieki kwarcowe, które świetnie współgrają z meblami w odcieniu taupe. Również tutaj nie brakuje złotych detali, przez co całość nabiera charakteru luksusowego domowego pokoju kąpielowego.

W mieszkaniu znajduje się też druga łazienka, w której również zaproponowano jasne spieki kwarcowe. Tutaj stanowią one jednak zaledwie uzupełnienie. Palmę pierwszeństwa przejęła piękna szklana mozaika w odcieniach granatu. Wnętrza łazienki stanowią nie lada zaskoczenie – łagodna i subtelna paleta kolorystyczna beżów i szarości zastąpiona została odważnymi, ciemniejszymi barwami. Mimo tego propozycja wnętrza łazienki doskonale koresponduje z resztą projektu, co należy zawdzięczać zastosowaniu charakterystycznych złotych detali.

Zobacz galerię zdjęć eleganckiego apartamentu

Eleganckie mieszkanie na Powiślu – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz
realizacja: 2020
lokalizacja: Powiśle, Warszawa
zdjęcia: Tom Kurek

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!