Łóżka tapicerowane do sypialni - czym kierować się przy wyborze?

Łóżka tapicerowane do sypialni - czym kierować się przy wyborze?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, śpimy, czytamy. Zdecydowanie najważniejszym i centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. W ostatnich latach coraz częściej wybierane są łóżka tapicerowane, które są wygodne, a dodatkowo pięknie się prezentują. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze łóżka tapicerowanego.

Wymiary to podstawa

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżka tapicerowanego, są jego wymiary. Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb, jednak zakłada się, że minimalna szerokość łóżka dla dwóch osób to 140 centymetrów, a optymalnie najlepiej zdecydować się na 160 lub 180 centymetrów. Warto jednak zaznaczyć, że szerokość łóżka musi być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Jeśli chodzi o długość to standardowo wynosi ona 200 centymetrów powierzchni do snu, jednak należy pamiętać o tym, że tapicerowany zagłówek to dodatkowe kilkanaście centymetrów (a więc wymiar wewnętrzny łóżka nie równa się zewnętrznemu). Dodatkowo w sytuacji, gdy sypialnia znajduje się na poddaszu, warto zwrócić uwagę na wysokość zagłówka. Z kolei osoby, które posiadają w domu automatyczny, powinni  sprawdzić, jaka jest wysokość łóżka i czy odkurzacz da radę pod nim przejechać i wysprzątać tą powierzchnię. Duży wybór łóżek tapicerowanych można znaleźć tutaj: https://www.meblefirany.pl/pl/c/Lozka-tapicerowane/69

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza wielkością łóżka tapicerowanego, warto zastanowić się nad odpowiednim stylem mebla, dopasowanym do sypialni. Na rynku można znaleźć łóżka tapicerowane w stylu kontynentalnym, klasycznym, glamour, nowoczesnym, a nawet industrialnym. Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę łóżka oraz materiał wykonania. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, ponieważ może wpływać na trwałość i wytrzymałość łóżka. Jeśli chodzi o rodzaje tkaniny obiciowej, to w sklepach można znaleźć skórę, ekoskórę, miękki materiał, plusz, welur. Zdecydowanie najlepsze są tkaniny hydrofobowe, utrudniające wchłanianie różnych płynów. Właściciele psów i kotów powinni z kolei zdecydować się na materiał przyjazny zwierzętom i odporny na zaciągnięcia i zadrapania. Wybierając łóżko tapicerowane, warto także zwrócić uwagę na pojemnik na pościel. Jest to element, który przydaje się do przechowywania poduszek, kołder, koców i jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne. Łóżko tapicerowane to bardzo dobry, modny i stylowy wybór do każdej sypialni. 

Łóżka tapicerowane do sypialni - czym kierować się przy wyborze?

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!