Industrial w starym krakowskim lofcie

Industrial w starym krakowskim lofcie

Wysokie sufity, otwarty plan i stalowa antresola mieszcząca sypialnię – oto loftowe wnętrze krakowskiego mieszkania w dzielnicy Krowodrza. Surową estetykę ożywiają drewniane wykończenia i naturalne tkaniny. Za aranżację odpowiada Magdalena Załoga z pracowni Lokal Studio. 

Przepis na loft jest dość prosty – wnętrze musi być przestronne i otwarte, ubrane w beton i stare drewno. Punktem obowiązkowym są wyeksponowane instalacje i neutralna paleta kolorów. Właśnie tak zaaranżowaną przestrzeń możemy oglądać w krakowskiej dzielnicy Krowodrza, gdzie mieście się 55-metrowe mieszkanie. Zaprojektowane dla młodego i pełnego energii studenta wnętrze pełne jest niekonwencjonalnych rozwiązań. Za aranżację odpowiada Magdalena Załoga z pracowni Lokal Studio. 

Architektka zainspirowała się charakterystycznymi dla okolicy stalowymi konstrukcjami. Co więcej sama sytuacja lokalu sugerowała wykorzystanie loftowej estetyki – mieszkanie ma ponad 4 metry wysokości, dzięki czemu pełne jest światła i powietrza. Przed architektką postawiono zadanie stworzenia w pełni funkcjonalnego wnętrza z wydzieloną strefą do nauki i wypoczynku.

Industrial w starym krakowskim lofcie

Mieszkanie o otwartym planie 

Projektowana przestrzeń pozostała niemal w całości otwarta. Jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest łazienka. W pozostałej części mieści się salon połączony z aneksem kuchennym oraz sypialnia. Ta ostatnia zaaranżowana została na antresoli, którą można było zbudować dzięki wysokim sufitom. W strefie prywatnej znalazło się drewniane łóżko, półki na książki oraz biurko. 

Na dole stanęła wygodna sofa oraz fotel typu chesterfield obszyty zamszem w kolorze camel. Dwa niskie stoliki kawowe uzupełniają strefę wypoczynku. W otwartej przestrzeni znalazło się miejsce dla masywnej wyspy kuchennej, której blat przedłużono tworząc w ten sposób miejsce do spożywania posiłków. Szafki wyspy kuchennej oraz jednorzędowa zabudowa kuchenna wykonane zostały z płyt meblowych o ciemnozielonej barwie. Kontrastuje z nimi pastelowozielona lodówka SMEG. 

Loftowy charakter wnętrza podkreśla betonowy sufit eksponujący instalacje i przewody. Architektka zaproponowała oszczędną kolorystykę z dominacją czerni i bieli. Uzupełnieniem stały się akcenty z naturalnego drewna. Nie znajdziemy tutaj wielu dodatków – dekoracyjną rolę przypisać można elementom wystroju takim jak stylizowane oprawy oświetleniowe czy żeberkowe grzejniki. Wykonane ze stali pokrytej bezbarwnym lakierem grzejniki w swojej formie nawiązują do stylistyki retro.

Industrial w starym krakowskim lofcie

Czarno-biała łazienka 

Klimat retro wyczuwalny jest też w łazience, która konsekwentnie utrzymana została w surowej stylistyce. Białe kafle, motyw szachownicy na podłodze oraz wyraziste, czarne dodatki w postaci szafki pod umywalkę, armatury i grzejnika dobrze nawiązują do industrialnego stylu całego mieszkania. 

Zobaczcie galerię zdjęć industrialu w starym krakowskim lofcie

Industrial w starym krakowskim lofcie – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Lokal Studio

autorka projektu: Magdalena Załoga

lokalizacja: Kraków

projektowana powierzchnia: 55 mkw

zdjęcia: Ayuko Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!