Znak rozpoznawczy: design. Zmiany w showroomach Nowego Stylu

Znak rozpoznawczy: design. Zmiany w showroomach Nowego Stylu

Warszawski i wrocławski showroom Nowego Stylu w ostatnim czasie przeszły przemianę. Jaki jest wspólny mianownik tych zmian? Po pierwsze – wpisanie się w odmienny klimat każdego z miast. Po drugie – doścignięcie najnowszych światowych trendów.

W ostatnich latach polska firma Nowy Styl zasłynęła z międzynarodowej ekspansji. Poprzez zakup spółek ze Szwajcarii, Holandii, Niemiec i Francji weszła do grona europejskich liderów w branży aranżacji biur. Dzięki zagranicznym markom, które wzbogaciły portfolio firmy o designerskie meble, postawiła na nowy kierunek w rozwoju produktów. Nowo otwarte lub odnowione showroomy pokazują kluczowe zmiany w ofercie i odzwierciedlają najnowsze światowe trendy. Na liście ostatnio otwartych miejsc widnieją dwa polskie adresy. Pierwszy w stolicy, a drugi we Wrocławiu.

Znak rozpoznawczy: design. Zmiany w showroomach Nowego Stylu

Showroom Nowy Styl Warszawa

Warszawa: pikanteria barw i kształtów

Już od wejścia do warszawskiego showroomu gości witają meble najbardziej designerskiej marki Nowego Stylu – Kusch+Co. Zdają się spoglądać porozumiewawczo na przechodniów i zachęcać, by zatrzymać się, usiąść, zajrzeć do środka. Domową atmosferę wnętrza wzmacnia cisza, która otula już od pierwszej chwili, mimo że za oknem pędzi uliczny ruch. Zaraz za nią zaczyna jednak buzować energia – charakterystyczna dla tego miejsca i całego dynamicznie rozwijającego się miasta.

Nowy showroom zdobi industrialny sufit, a centralną ekspozycję zorganizowano w nim wokół „wyspy”, z salkami spotkań i budkami telefonicznymi. Dużą rolę we wnętrzu pełni perspektywa, która sprawia, że z każdego miejsca ów centrum wygląda zupełnie inaczej. To metafora współczesnej Warszawy, która zmienia się z dnia na dzień. - Podobnie jak w mieście, tak w naszym showroomie jest miejsce do codziennej pracy, skupienia, twórczych wyzwań oraz relaksu. I podobnie jak stolica, która czerpie z najnowszych trendów, ale jednocześnie rozwija się długofalowo, tak my stworzyliśmy przestrzeń, która jest nowoczesna zarówno dzisiaj, jak i za kilka lat – komentuje nowy showroom Dominika Kukieła, architektka wnętrz i współautorka aranżacji.

Wnętrze showroomu można obejrzeć pod adresem: ul. Jutrzenki 137A, Warszawa.

Znak rozpoznawczy: design. Zmiany w showroomach Nowego Stylu

Showroom Nowy Styl Warszawa

 Wrocław: tu każdy przedmiot ma swoje zadanie

Showroom we Wrocławiu znajduje się w samym sercu miasta, zaledwie 600 m od rynku głównego. Tworzy miejsce pełne inspiracji, z miłą, sprzyjającą twórczej pracy atmosferą. Jego wnętrze ukształtowały potrzeby naszych czasów, a słowem klucz stała się „multifunkcjonalność”. W praktyce oznacza ona przestrzeń, którą łatwo można przearanżować i która mimo niewielkich rozmiarów spełnia wiele potrzeb – zapewnia miejsce do pracy w koncentracji, sale spotkań dla efektywnej komunikacji, do rozmów telefonicznych czy odpoczynku i przerwy na posiłek. W showroomie znajduje się np. budka telefoniczna, będącą żywą reklamą twórczości Luigiego Colaniego oraz przykład małego, ale maksymalnie praktycznego pokoju w stylu home office. W przestrzeni wszystko ze sobą współgra – przyjazne kolory, przyjemny zapach, światło, zieleń i nienarzucające się dekoracje. Nie brakuje ergonomicznych rozwiązań, miejsc luźnych i bardziej formalnych spotkań oraz oczywiście tego, z czego najlepiej znany jest Nowy Styl – wygodnych krzeseł.

Showroom jest dostępny dla gości przy ul. Grabarskiej 2 we Wrocławiu.

Znak rozpoznawczy: design. Zmiany w showroomach Nowego Stylu

Showroom Nowy Styl Wrocław

Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 31 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!