Jaki ekspres do kawy wybrać?

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Filiżanka pysznej, świeżej kawy to doskonały sposób na udany poranek. Jednak zaparzenie takiego naparu wymaga odpowiedniego sprzętu. Ekspres do kawy to podstawa wyposażenia każdego kawosza. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które pozwoli przygotować nam kawę?

Dla wielu osób kawa jest nieodłącznym elementem każdego dnia. Szczególnie ta poranna, której picie jest więc rytuałem. Preferencje dotyczące kawy mogą być różne. Jedni lubią klasyczną, mocną i czarną, inni z mlekiem, a jeszcze inni słodką, na przykład z dodatkiem syropu. Ile gustów, tyle kaw. Jednak łączy je jeden wspólny mianownik, a mianowicie fakt, że aby kawa była smaczna, musi zostać przygotowana w odpowiedni sposób. To natomiast możliwe jest jedynie przy użyciu ekspresu do kawy. Urządzenie to pozwoli nam wydobyć ze zmielonych ziaren to, co najlepsze. Kawa parzona bezpośrednio w filiżance, czy, co gorsza ta rozpuszczalna, nie może równać się nawet z takim naparem. Jest aromatyczny, wyrazisty, esencjonalny, dzięki czemu picie go jest czystą przyjemnością. W sklepach dostępne są jednak różne ekspresy. Jak wybrać więc dobry ekspres do kawy?  

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Obecnie wybór ekspresów do kawy na rynku jest dość duży i różnorodny. Dostępne modele różnią się między sobą sposobem przygotowywania naparu, parametrami zewnętrznymi, czy choćby łatwością obsługi. Z tego też względu warto zastanowić się jaki ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w naszym domu.

Ekspresy do kawy dzielimy przede wszystkim na dwa rodzaje, czyli na ciśnieniowe oraz przelewowe. Te drugie to najbardziej podstawowe modele, które umożliwiają zaparzenie klasycznej, czarnej kawy. Sposób działania jest tu bardzo prosty, gdyż napar uzyskuje się poprzez przelanie gorącą wodą zmielonych ziaren umieszczonych w filtrze. Ekspres ciśnieniowy to natomiast urządzenie zapewniające nam znacznie więcej możliwości. Możemy przygotować z jego pomocą większość rodzajów kawy. W tym przypadku do zaparzenia jej wykorzystuje się wysokie ciśnienie, dzięki czemu jest ona niebywale aromatyczna. Jeśli chodzi o modele ciśnieniowe, to w sklepowych asortymentach znajdziemy zarówno te podstawowe, jak i ekspres do kawy z młynkiem, czy też funkcją spieniania mleka. 

Jaki ekspres ciśnieniowy zapewni wygodę obsługi? - Interfejs użytkownika

Ekspres do kawy powinien przede wszystkim pozwolić nam na wykonanie naszej ulubionej kawy w łatwy sposób. W tym przypadku jest to jednak pojęcie względne, gdyż dla niektórych, łatwo oznacza wciśnięcie jednego guzika, a inni natomiast bez problemu przeprowadzą samodzielnie cały proces parzenia. Na szczęście dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Wśród ekspresów ciśnieniowych wyróżnić możemy bowiem trzy typy: kolbowy, automatyczny i kapsułkowy. Mimo że każdy z nich wykorzystuje tę samą metodę parzenia naparu, to odbywa się to w zupełnie inny sposób. 

Ekspres ciśnieniowy kolbowy to doskonały wybór dla wytrawnych kawoszy. Umożliwia nam on bowiem przygotowanie kawy w sposób tradycyjny. Krok po kroku, aż do momentu umieszczenia kolby w ekspresie, to my sami wykonujemy czynności takie jak zmielenie kawy, odmierzenie idealnej jej ilości, czy też spienienie mleka. Ekspres do kawy automatyczny pozwala natomiast na wybór napojów spośród dostępnych w jego pamięci. Jednym kliknięciem możemy zrobić w nim dowolny rodzaj kawy. Przeważnie mają wbudowany spieniacz do mleka oraz młynek. Kapsułkowy to natomiast dobry ekspres do kawy dla osób chcących szybko i łatwo zaparzyć kawę. Wystarczy włożyć kapsułkę i gotowe. 

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem czy bez?

Jeśli wybieramy ekspres do kawy, to z pewnością przyjdzie się nam zmierzyć z tym pytaniem. Co więc wybrać? Lepszy będzie ekspres do kawy z młynkiem, czy też bez? Nie ma wątpliwości, że modele z wbudowanym młynkiem zapewniają bardzo wygodną obsługę. Dzięki temu cały proces mielenia następuje podczas przygotowywania napoju. Nie musimy za każdym razem robić tego samodzielnie. Co najważniejsze, ziarna zawsze mielone są na świeżo, zapewniając nam pełnię aromatu.  

Ekspres do kawy ze spieniaczem czy bez?

Zastanawiając się, jaki ekspres do kawy wybrać, zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy mieć nasze kawowe preferencje. Spieniacz do mleka to bardzo przydatna funkcja. Jednak jest tak jedynie wtedy, gdy my lub inni domownicy pijamy kawy typowo mleczne, takie jak latte macchiato, czy cappuccino. Jeśli rzeczywiście chcemy cieszyć się napojem z idealną, lśniącą pianką, to ekspres do kawy z wbudowanym spieniaczem będzie naprawdę dobrą inwestycją.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy

Kupując ekspres do kawy, powinniśmy zastanowić się nad wieloma ważnymi kwestiami. Dzięki temu urządzenie spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dobry ekspres do kawy pozwoli nam cieszyć się możliwością codziennego przygotowania aromatycznego naparu przez wiele lat. Z tego też względu, bardzo ważne jest, by zwrócić szczególną uwagę na jakoś sprzętu. Materiał, z jakiego jest wykonany, czy leż sam producent to bardzo istotne czynniki, które powinny decydować o naszej decyzji. Przy wyborze warto kierować się również między innymi tym, jak dużo przestrzeni może zająć urządzenie, jaką kwotę chcemy na nie przeznaczyć oraz ilu domowników będzie z niego korzystać. 

Tekst promocyjny

Jak wybrać ekspres do kawy ?

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!