Miejskie schronienie, czyli projekt wnętrza warszawskiego apartamentu

Miejskie schronienie, czyli projekt wnętrza warszawskiego apartamentu

Największym luksusem dzisiejszych czasów jest spokój i domowe ciepło – to właśnie je odnaleźć możemy w projekcie apartamentu na warszawskiej Ochocie. Po całym dniu spędzonym w pędzącym mieście, powrót do takiej przestrzeni będzie prawdziwą przyjemnością. 

60-metrowy apartament mieszczący się na Ochocie w Warszawie charakteryzował się klasycznym, 3-pokojowym planem. Inwestorzy powierzyli projekt wnętrza architektom z pracowni Studio. O. - Adze Kobus i Grzegorzowie Goworkowi. Architekci zaprojektowali przestrzeń w duchu organic shelter, tworząc otwartą, kojącą zmysły przestrzeń, która sprawia, że codzienne zmartwienia znikają wraz z przekroczeniem progu mieszkania. 

Zaprojektowana przestrzeń zamiast przytłaczać nadmiarem bodźców, wycisza i koi. Przedmioty i formy wprowadzane są tutaj oszczędnie, przez co domownicy mogą bardziej skupić się na sobie i swoich potrzebach. Apartament ubrany w łagodną, przełamaną biel sprzyja twórczym działaniom i rozwojowi, dając jednocześnie poczucie komfortu.

Miejskie schronienie, czyli projekt wnętrza warszawskiego apartamentu

Aranżacja przemyślana w najmniejszym detalu 

W prezentowanym apartamencie każdy szczegół ma znaczenie. Wybór materiałów wykończeniowych ogranicza się w dużej mierze do tych naturalnych, których wartość wzrasta wraz z upływającym czasem. Wprowadzone oświetlenie nie męczy wzroku, lecz subtelnie podkreśla kolory wnętrza. Dominują mobilne meble, zgodnie z oczekiwaniami inwestorów prowadzących aktywny, nomadyczny styl życia. Większość z nich pochodzi od renomowanych producentów oraz rzemieślników, przez co jakość wykonania da się zauważyć na pierwszy rzut oka. 

Nieduży metraż mieszkania wymagał, aby układ pomieszczeń został starannie przemyślany. Architekci zdecydowali się na otwarty układ przestrzeni, zaś wszystkie otwory drzwiowe zostały podniesione do maksymalnych wysokości. W największym pokoju znajduje się sypialnia, której wydłużony kształt balansuje wprowadzenie tafli lustra. Łazienka i toaleta ukryte został za kolejnymi lustrzanymi taflami, które optycznie powiększają przestrzeń. Sercem apartamentu jest strefa dzienna z centralnie ustawionym stołem oraz zabudową kuchenną. Poprzez wtopienie stref przechowywania w ściany, w obrębie wzroku pozostaje jedynie to, co przyjemne dla oka.

 

Miejskie schronienie, czyli projekt wnętrza warszawskiego apartamentu

Miejski azyl 

Architekci doskonale poradzili sobie z założeniem stworzenia przestrzeni, które sprzyjałoby relaksowi. Drewniana podłoga, stonowana kolorystyka ścian i zabudów tworzą harmonijną całość. Atmosferę ciepła i przytulności wprowadzają miękkie tkaniny i odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe – zarówno te techniczne, jak i dekoracyjne. Apartament utrzymany w duchu luksusowego minimalizmu jest wolny od nadmiaru bodźców. Przebywając tutaj można skupić się na sobie oraz na tym, co twórcze i rozwijające. 

Apartament w Warszawie to kolejny udany projekt pracowni Studio.O.  Architekci doskonale odczytują potrzeby swoich klientów, przez co projektowane przez nich wnętrza świetnie oddają ducha i charakter swoich domowników. 

Zobacz galerię zdjęć miejskiego schronienia, czyli projektu wnętrza warszawskiego apartamentu 

Miejskie schronienie, czyli projekt wnętrza warszawskiego apartamentu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Studio.O.

Autorzy projektu: Aga Kobus, Grzegorz Goworek

projekt: 2020

lokalizacja: Ochota, Warszawa

projektowana powierzchnia: 60 mkw

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!