Budowa domu – jak dobrze ją zorganizować?

Budowa domu – jak dobrze ją zorganizować?

Mówi się, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Jednak już przy pierwszym podejściu można się dobrze przygotować do całego procesu. Stawianie budynku może i wymaga specjalistycznej wiedzy i szeregu umiejętności, jednak nie musi być niemożliwe dla zwykłego śmiertelnika – o ile zapozna się z kilkoma najważniejszymi zasadami. Jakimi? Zapraszamy do lektury.

Co trzeba wiedzieć, budując dom?

Na budowę domu składa się wiele procesów. Pierwszy z nich to załatwianie formalności. Bez nich nie może, a wręcz nie powinien powstać żaden budynek. Brak odpowiednich dokumentów i pozwoleń może skutkować nakazem rozbiórki i ogromnymi karami finansowymi. Żeby postawić dom, konieczne jest posiadanie ziemi. Rozglądając się za nią, warto zwrócić uwagę na przeznaczenie wybranego terenu. Ten, definiowany jako rolny, wiązać się będzie bowiem z koniecznością przekształcenia, co niestety wydłuży cały proces. Optymalnym rozwiązaniem są więc działki budowlane, na których można śmiało rozpoczynać wszelkie prace.

Do budowy dobrze jest się odpowiednio przygotować. Jeszcze zanim wybierzemy projekt, który będzie najlepiej odzwierciedlał nasze potrzeby, dobrze jest zrobić rozeznanie wśród materiałów budowlanych. Nie trzeba jednak robić tego osobiście – pomocne będą specjalistyczne markety budowlane takie jak bricomarche.pl, w których można znaleźć wszystkie niezbędne produkty: od tych potrzebnych na samym początku, jak beton, metalowe pręty, czy drewno konstrukcyjne, po nieocenione podczas wykańczania tynki, gładzie, czy elementy do białego montażu.

Inne zasady, które ułatwią budowę domu

Stawiając dom, należy brać pod uwagę wiele czynników. To, jak będzie ogrzewany, czym będzie zasilany, czy w jaki sposób przebiegać będą kolejne instalacje, ma ogromny wpływ nie tylko na jego wygląd, ale też późniejszy komfort użytkowania. Przygotowując się do zgromadzenia niezbędnych materiałów, warto odwiedzić katalogi dostępne w miejscach takich jak Bricomarche.pl. Dlaczego? Bo umożliwiają sprawne porównanie poszczególnych parametrów – przekroju przewodów, wartości cieplnych produktów do ocieplania murów, czy choćby odporności na uszkodzenia mechaniczne materiałów wykończeniowych.

Optymalnie, gdy cały proces przebiega wedle utartego schematu. Pierwszym krokiem jest doprowadzenie do stanu surowego budynku, czyli realizacji murów – w ten sposób mamy wszelkie mury oraz dach. Następny punkt to tzw. stan zamknięty, który zakłada kompletny montaż stolarki. Kiedy drzwi i okna są już na swoich miejscach – można przejść do prac we wnętrzach. To dobry moment na rozprowadzenie instalacji wodnych, elektrycznych oraz kanalizacji – dzięki temu, można będzie je ukryć pod ścianami i posadzkami. Wszelkie elementy, niezbędne do tego typu prac, można znaleźć na bricomarche.pl.

Tekst promocyjny

Jak dobrze zorganizować budowę domu ?

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!