Ponadczasowa elegancja we wnętrzu warszawskiego apartamentu

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu warszawskiego apartamentu

W apartamencie w Warszawie królują naturalne materiały i najlepsze wzornictwo światowych marek. Wnętrza charakteryzuje przytulny minimalizm ubrany w szeroką paletę brązów i beżów. 

Projektowany apartament mieści się w Warszawie i mierzy blisko 180 mkw. Właściciele lokalu mieli bardzo wysokie wymagania dotyczące wnętrz – idealnie symetryczny plan mieszkania stanowił dla nich nadrzędną wartość. Niełatwe zadanie przygotowania projektu wnętrza powierzono pracowni BAJERSOKÓŁ team, która doskonale zrozumiała oczekiwania inwestorów. Projektanci nie dopuszczali żadnych kompromisów, nawet jeśli wymagało to wymiany pewnych elementów już na etapie prac realizacyjnych. Dzięki temu powstała aranżacja dopięta na ostatni guzik. 

Dużym atutem apartamentu jest jego lokalizacja, mieszkanie znajduje się w pobliżu parku. Architekci postanowili to wykorzystać – za sprawą dwóch tarasów, a także jadalni w ogrodzie zimowym, apartament został organicznie połączony z parkiem. Udało się otworzyć całą przestrzeń – tak na zieleń, jak i na wpadające przed duże okna światło.

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu warszawskiego apartamentu

Natura także we wnętrzu 

Obecność natury rejestruje się nie tylko za oknami, ale także we wnętrzach apartamentu. Dominują tutaj naturalne barwy i materiały: orzech amerykański, marmur i dębowa posadzka. Na uwagę zasługuje duża liczba przeszkleń i oszczędnie wprowadzane dekoracje. Co więcej architekci postawili na niewielką ilość sprzętów elektronicznych, które sprytnie schowano, często w zaskakujący sposób. Rzutnik ukryto w szafce kuchennej, zaś telewizor przysłania jedna z zasłon nadająca wnętrzu przytulnego charakteru.

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu warszawskiego apartamentu

Salon jako oaza spokoju

 Żaden salon nie może obejść się bez sofy. W tym przypadku wygodna włoska sofa ustawiona została w towarzystwie kompletu stolików kawowych w dwóch rozmiarach. Oryginalnym elementem wystroju jest też fotel o niebanalnym kształcie. Piękne, ciemne drewno doskonale współgra tutaj z paletą beżów i brązów. Ważną rolę we wnętrzu odgrywa oświetlenie, nadające całości intymnego charakteru. 

Dzięki zastosowaniu wyposażenia od najlepszych marek oraz szlachetnych materiałów wykończeniowych, całość realizacji jest wysoka jakościowo w każdym detalu. Otaczanie się pięknymi przedmiotami ma wielki wpływ na nasze samopoczucie – lepiej, aby było ich mniej, jednak dobranych z dużą dbałością i wagą. Harmonia i konsekwencja w doborze kolorów, geometrii i form skutkuje spójną i przyjemną aranżacją. Nic tutaj nie jest przypadkowe – przemyślana kompozycja utrzymana jest w duchu ciepłego minimalizmu. 

Zobacz galerię zdjęć ponadczasowej elegancji we wnętrzu warszawskiego apartamentu 

 

Ponadczasowa elegancja we wnętrzu warszawskiego apartamentu – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze apartamentu

inwestor: prywatny

pracownia: BAJERSOKÓŁ team

realizacja: 2017

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 180 mkw

zdjęcia: Tom Kurek

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!