Wyszukana elegancja w biurze Acturis Poland

Wyszukana elegancja w biurze Acturis Poland

W takim wnętrzu ma się ochotę pracować – aranżacja przestrzeni biurowej Acturis Poland autorstwa pracowni architektonicznej 3XA zachwyca harmonijnymi połączeniami i wyważoną kolorystyką. Wnętrza uszyte zostały na miarę, zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie. 

Acturis to międzynarodowa firma dostarczająca oprogramowania oraz rozwiązania z branży IT. Centrum Rozwoju Oprogramowania firmy mieści się między innymi we Wrocławiu, a swoim działaniem wspiera pozostałe dwa oddziały firmy – w Londynie oraz Kopenhadze. Promując kulturę przedsiębiorczości i koncentrując energię na stałej pracy nad wizerunkiem marki, wrocławska siedziba oferuje swoim pracownikom wyjątkową przestrzeń, w której ma się ochotę przebywać. 

Projekt stylowych wnętrz jest efektem współpracy zespołu z Salonu Balma Wrocław oraz tamtejszej pracowni architektonicznej 3XA. Projektanci stworzyli wyjątkową przestrzeń, która doskonale odpowiada wizerunkowi marki, oddając jej profesjonalizm, rzetelność i wysoki poziom świadczonych usług. 

Biuro zlokalizowane jest w przestrzeni biznesowej Business Garden przy ulicy Legnickiej 48F. Architekci zaplanowali zarówno przestrzeń pracy indywidualnej, jak i przestrzenie wspólne w postaci sal konferencyjnych oraz mniejszych salek służących pracy w niedużych zespołach. Dużą uwagę poświęcono również częściom socjalnym, które umożliwiają komfortowe zjedzenie posiłku czy przerwę w pracy w otoczeniu najlepszego wzornictwa.

 

Wyszukana elegancja w biurze Acturis Poland

Wyważona kolorystyka w biurze 

W przestrzeniach biurowych Acturis dominuje biel oraz paleta szarości, a także łagodne beże, które wprowadzone zostały poprzez użycie naturalnego drewna. Jasna i wyważona paleta barw odpowiada częściom przeznaczonym do pracy. Pomieszczenia pełne są światła, które zagląda do środka przez duże przeszklenia. Ponadto architekci zastąpili część pełnych ścian poprzez szklane tafle, które dodatkowo potęgują wrażenie przestronności. Wnętrza wydają się otwarte, mimo że całość została praktycznie podzielona na strefy funkcjonalne. Przeszklenia wewnętrzne gwarantują komfortowe warunki pracy zaproponowane we współczesnym duchu. 

Wykorzystane wyposażenie oraz materiały wykończeniowe to kwintesencja dobrego smaku. Lekkie optycznie formy umeblowania oddają ideały minimalizmu. Oszczędność dodatków i dekoracji daje poczucie eleganckiej i wysmakowanej przestrzeni.

Wyszukana elegancja w biurze Acturis Poland

Kameralna przestrzeń wspólna 

W podobnym duchu zaprojektowana została część socjalna. Jednak tutaj jasna paleta barw zastąpiona została ciemniejszą kolorystyką. W części kuchennej dominuje czerń, która oblewa nie tylko zabudowę kuchenna, ale również sufity. Znajdują się tu również proste, czarne meble. Eleganckie przepierzenia wydzielają poszczególne wnętrza, tworząc kameralną przestrzeń odpoczynku. W poszczególnych strefach zaproponowano wygodne fotele i sofy obszyte barwnymi tkaninami. Wszystko to w wyważonej i harmonijnej kolorystyce.

 Zobacz galerię zdjęć wyszukanej elegancji w biurze Acturis Poland 

Wyszukana elegancja w biurze Acturis Poland – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze biurowe

inwestor: Acturis Poland

projekt: 3XA, Studio Balma Wrocław

realizacja: 2020

lokalizacja: Business Garden, Wrocław

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!