Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na wystawę Baltic Home

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na wystawę Baltic Home

Do 16 października w Szczecińskim Inkubatorze Kultury gości wystawa dizajnu i wzornictwa użytkowego znad morza Bałtyckiego. Baltic Home zestawia projekty inspirowane naturą i poszanowaniem dla dobrego rzemiosła, cech charakterystycznych dla projektantów z tej części Europy. Prezentowane prace pochodzą z Danii, Finlandii, Litwy, Estonii, Niemiec, Szwecji i Polski, w tym zaprojektowana przez Katarzynę Dzięcioł, ławka Tonuki.

Baltic Home jest mieszanką kultur i różnych spojrzeń na dizajn, które łączy poszanowanie natury, harmonia oraz uważność, w większości także zamiłowanie do naturalnych materiałów. Prezentowane projekty epatują spokojem i dają ukojenie. Zobaczymy tu zarówno dzieła kultowe m.in. lampę Louisa Poulsena czy wazon Tapio Wirkkali  jak i meble młodych polskich projektantów.

„Ławka Tonuki powstała by eksponować piękno drewna i to właśnie drewno i historia jaką ze sobą niesie nadają jej charakter dlatego idea wystawy jest mi szczególnie bliska.” – mówi Katarzyna Dzięcioł – „Tonuki będzie prezentowana obok niezwykłych projektów. Część z nich jak lampa Poulsena  ma miano kultowych, inne jak krzesło Cyryla Zakrzewskiego, które miałam okazję podziwiać w Mediolanie, ma szansę taki status uzyskać więc tym bardziej się cieszę, że jestem częścią tej wystawy.” – dodaje projektantka.

Ławka Tonuki projektu Katarzyny Dzięcioł

Ławka Tonuki projektu Katarzyny Dzięcioł

Wystawa Baltic Home to część projektu Creative Ports realizowanego w ramach Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Interreg Region Morza Bałtyckiego. Jej organizatorami są m.in. Pomorze Zachodnie, Stowarzyszenie Media Dizajn i INKU Szczeciński Inkubator Kultury.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!