Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Nowe trendy w wystroju wnętrza nie przestają nas zaskakiwać. Dziś pora na garść nowinek o płytkach ceramicznych!

Płytki ceramiczne – nowoczesne i duże – takie mają być w 2020 roku

Płytki ceramiczne to doskonały materiał do wykończenia przeróżnych obszarów naszego domu. Wykorzystuje się je w aranżacji całego domu - od kuchni, przez łazienkę, po przedpokój. Oczywiście każda niestandardowa kompozycja musi prezentować dobry smak właścicieli, który przejawia się stonowaniem i odpowiednim doborem barw. Wśród tych w standardowej ofercie przyjdzie nam wybierać z nieskończonej palety możliwości.

Jakie płytki w roku 2020 skradły serca Polek i Polaków? Zdecydowanie mowa tu o dużych – nawet 50x100 cm -  płytkach ceramicznych, które doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni. To trend, który na stałe zadomowił się w naszych kompozycjach.


Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Nowoczesne płytki ceramiczne – jakie trendy panują w tym roku?

Jeśli zaś chodzi o inne cechy, bo oczywiście sama aranżacja mocno korzysta na dużych płytkach ceramicznych, ale nie to jest kluczem do sukcesu. Warto stawiać na jasne kolory. Widzimy pewien powrót do korzeni – tradycji południowych, które uwypuklają pewien rodzaj „brudu” na płytkach. To nie nordycki ideał – skandynawskie wnętrze bez pstrokatych odcieni, stałe barwy i pustka. 

Wracamy do bardziej naturalnych barw – spotykane są płytki z wieloma zdobieniami, co było jeszcze niedawno nie do wyobrażenia. Wydaje się więc, że trendy zmierzają w kierunku asymetrii, zamiast poprzedniej, nowoczesnej symetrii. W skali kilku lat to stały trend – pewnie za rok, dwa, trzy znudzi się nam, a we wnętrzach zacznie panować porządek. Aktualnie popularne są zwariowane, pastelowe, pstrokate płytki w różnych rozmiarach.

Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Płytki ceramiczne na rok 2020 – wzory i kształty nas zaskakują

Zaczerpnięte z krajów śródziemnomorskich kształty sprawdzą się w każdej łazience. Pewna asymetria, niechlujność, która pojawia się w kontraście do nowoczesnych wanien, umywalek,  to nie jest tak odważna kompozycja, jak się by wydawało. Sprawdzi się ona w większości wnętrz. Warto jednak nie przekombinować! Jeśli stawiamy na nieregularne kształty, nie decydujmy się na różnorodne kolory.

Dziś modne są wnętrza utrzymane w kawowej, jasnobrązowej, szarej i beżowej palecie barw. Warto mieć to na uwadze, planując łazienkę. Z pewnością starsze rozwiązania – białe płytki o dużych powierzchniach lub nawet czarne, mniejsze – dalej mogą zachwycić naszych gości. Pamiętajmy o jednym – dobry gust nie jest modą, dobry gust jest ponadczasowy.

Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Dobre płytki ceramiczne – 2020 rok wymaga odpowiednich rozwiązań!

Najlepsze płytki ceramiczne to takie, które będą obecne w naszych wnętrzach przez długi czas. Warto postawić na sprawdzonych dostawców takich jak - Klink.pl - producent kamienia naturalnego i płytek ceramicznych. Marka Klink.pl działa na naszym rynku od lat i tworzy doskonałe płytki ceramiczne, które wypełnią każdą aranżację. Dzięki znakomitej jakości będą z Państwem na dłużej!

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem – Jakie płytki na ścianę i podłogę do białej kuchni. Kuchnie w totalnej bieli. Dowiedzą się z niego Państwo, jak poradzić sobie z nowoczesną aranżacją w kolorze białym. To wcale nie jest takie proste!

Modne trendy w płytkach ceramicznych - wzory, kształty i wykończenia

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!