Stara willa na nowo, czyli o projekcie wnętrza pióra Spacelab

Stara willa na nowo, czyli o projekcie wnętrza pióra Spacelab

Wnętrza willi z lat 80. w Puszczykowie stanowiły doskonałe pole do popisu dla architektów z pracowni Spacelab. Modernizacja obiektu poskutkowała pięknymi wnętrzami w nowoczesnej odsłonie. 

Właściciele parterowej willi z lat 80. zdecydowali się na całkowitą przebudowę posiadłości. Dotychczasowy, niewygodny układ pomieszczeń stanowił bolączkę, z którą uporali się architekci z pracowni Spacelab. Projektanci już nie raz zaskoczyli nas oryginalnym podejściem do wnętrz, czego dowodem jest aranżacja siłowni w Kostrzynie. Podobnie jak w obiekcie sportowym, również w willi w Puszczykowie zaproponowano nowoczesne wzornictwo oraz niebanalne rozwiązania funkcjonalne.

Projekt przebudowy domu zakładał pozostawienie jedynie fragmentów ścian wewnętrznych, znaczna większość poddana została wyburzeniu. Istniejący kominek pozostawiono w zastanej lokalizacji, jednak dla większego efektu – otwarto go na dwie strony. Mało ustawna strefa dzienna stała się przestronnym salonem połączonym z kuchnią oraz jadalnią. W ten sposób architektom udało się stworzyć obszerną, otwartą przestrzeń, która stanowi serce domu. Wokół niej rozlokowano pomieszczenia prywatne, czyli pokoje dziecięce oraz sypialnię rodziców. Mierząca 134 mkw willa nabrała nowoczesnego sznytu, a przy tym przytulnego charakteru.

Stara willa na nowo, czyli o projekcie wnętrza pióra Spacelab

Ozdobna perforacja we wnętrzu

 Duża przestrzeń salonu i kuchni utrzymana została w jasnej i stonowanej kolorystyce – dominują tutaj biel, szarości oraz naturalne drewno. Minimalizm podkreśla także zabudowa ukryta w ścianach, której fronty osłaniają telewizor czy sprzęty audio. Wybrane fronty zabudowy ozdobiono ażurowym motywem, który stanowi ozdobę pomieszczenia. Graficzna perforacja prezentuje się na różny sposób w zależności od pory dnia oraz oświetlenia. Wieczorem, kiedy światła salonu gasną, ażurowe ściany rozświetlają punkty oświetleniowe z pozostałych pomieszczeń, a całość sprawia wrażenie dużych ozdobnych lamp. 

Chociaż wnętrza willi zaprojektowano w nowoczesnym stylu, nie brakuje tutaj także klasyki designu. Najbardziej charakterystycznym meblem jest z pewnością stojący w holu wejściowym czarny fotel RM58, zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego. Na uwagę zasługują także ikoniczne oprawy oświetleniowe w postaci lamp stojących oraz sufitowych.

 

Stara willa na nowo, czyli o projekcie wnętrza pióra Spacelab

Kolor w pokoju dziecięcym 

Przestrzeń wspólna domu utrzymana została w neutralnej i ciepłej kolorystyce. Wybrano naturalne materiały i łagodne wykończenia, dzięki czemu aranżacja nabrała ponadczasowego charakteru. Inny pomysł przyświecał architektom podczas projektowania pokoi dziecięcych. Tutaj zaproponowano intensywne barwy, które wyraźnie kontrastują z czarno-białym tłem. Głęboki niebieski i intensywny pomarańcz jednolicie oblewają płaszczyzny ścian, drzwi i frontów zabudowy, tworząc ciekawy efekt wizualny. 

Zobacz galerię zdjęć starej willii na nowo wnętrza pióra Spacelab 

Stara willa na nowo, czyli o projekcie wnętrza pióra Spacelab – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Spacelab

realizacja: 2020

lokalizacja: Puszczyków

projektowana powierzchnia: 134 mkw

zdjęcia: Moiz

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!