Jak dobrze przytwierdzić i zabezpieczyć podwieszany fotel ogrodowy?

Jak dobrze przytwierdzić i zabezpieczyć podwieszany fotel ogrodowy?

Wiszące fotele ogrodowe to obecnie najgorętszy trend w aranżacjach zewnętrznych. Jeśli od stojaka wolisz podwieszenie na suficie czy pergoli, sprawdź, jak właściwie przytwierdzić wiszący kosz i zadbać o jego zabezpieczenie.

Moda na fotele wiszące zatacza coraz szersze kręgi. To połączenie huśtawki i wygodnego fotela robi furorę wśród miłośników ciekawych aranżacji ogrodowych. Oczywiście, można zamontować go również w domu, jednak częściej wykorzystywany jest w ogrodach czy na balkonach. Bo czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż bujanie się w podwieszanym koszu wyściełanym wygodnymi poduchami i wpatrywanie się w zieleń natury? Albo czytanie w nim książki przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się w dźwięki ulicy?

Fotel wiszący model Como

Kosze ogrodowe wiszące - stelaż

To właśnie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na zakup podwieszanych koszy ogrodowych. W większości sklepów z wyposażeniem ogrodowym można znaleźć fotele wiszące w zestawie ze specjalnymi stelażami. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga stabilnej konstrukcji do podwieszenia. Wystarczy umieścić fotel na stelażu, a efekt będzie bardzo podobny. Ponadto, taka struktura umożliwia umieszczenie fotela w zasadzie gdziekolwiek. Może stanąć na balkonie lub tarasie, ale również na trawniku czy nad basenem, taki fotel ogrodowy znajdziesz w sklepie Dollo.pl.

Fotele wiszące ogrodowe – podwieszanie na łańcuchu lub linie

Nie wszyscy jednak przepadają za stelażami Zależy im na efekcie wiszącego fotela, który buja się pod sufitem czy na pergoli. W takim wypadku należy użyć specjalnej liny czy łańcucha. One również zazwyczaj znajdują się w zestawie, w którym sprzedawane są fotele. Warto sprawdzić to jeszcze przed zakupem. Dopasowanie odpowiedniej liny osobno może nie być bowiem takie łatwe. Nie każda sprawdzi się do montażu kosza wiszącego – musi być odpowiednio wytrzymała i mocna.

Wiszący fotel do ogrodu – elementy montażowe

Oczywiście, oprócz liny czy łańcucha, konieczne będą również elementy mocujące, takie jak wkręty, kotwy i śruby. Wiele zależy od sposobu montażu, na jaki się zdecydujesz. Niektóre z nich wymagają wiercenia, inne nie. Najpopularniejszą metodą montażową w przypadku foteli ogrodowych podwieszanych są haki. Aby zawiesić większość tego typu koszy, wystarczy jeden hak, który należy starannie przymocować do wybranej płaszczyzny. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda sprawdzi się w przypadku tego rodzaju obciążeń. Mowa tu na przykład o sufitach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, których struktura przy dużym obciążeniu fotela wiszącego może po prostu nie wytrzymać. Niektórzy decydują się również na przywieszenie kosza do więźby dachowej, która często jest odsłonięta w altankach. Przy każdej tego rodzaju decyzji polecamy jednak konsultację z ekspertem.

Fotel wiszący model Como

Fotel wiszący ogrodowy – montaż na drążku rozporowym

Jeśli chcesz uniknąć wiercenia i umieszczania haków na suficie, możesz zdecydować się na zawieszenie fotela ogrodowego na drążku rozporowym. Do dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą umieścić kosz we framudze. Takie rozwiązanie jest dość łatwe do zastosowania i gwarantuje bezpieczeństwo. Zazwyczaj drążki wytrzymują dość duże obciążenie – nie musisz się więc obawiać, że cała konstrukcja się załamie.

Dokonując montażu z wykorzystaniem elementów zestawu, należy pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić, czy każda część jest dokładnie przykręcona, aby zredukować ryzyko jakichkolwiek wypadków. Warto również upewnić się w sklepie, jakie obciążenie zniesie cała konstrukcja, bądź sprawdzić to w specyfikacji produktu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!