Czy warto inwestować w mieszkanie deweloperskie?

Czy warto inwestować w mieszkanie deweloperskie?

W związku z tym, że coraz więcej kupujących wybiera nowe nieruchomości, deweloperzy nie próżnują i starają się wypełnić luki na rynku. Z tego też względu ostatnimi czasy można dostrzec zwiększającą się liczbę inwestycji. Jak każde rozwiązanie, tak i mieszkanie od dewelopera ma swoje wady i zalety. Co przemawia na jego korzyść? Z jakimi ustępstwami musisz się liczyć? Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania z rynku pierwotnego.

Zalety zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego

Nowo wybudowany dom bądź mieszkanie przez kilka pierwszych lat będzie wymagał niewielkiej konserwacji. Żadnych nieprzyjemnych niespodzianek z wadliwym układem elektrycznym czy pękającymi ścianami. Twoje weekendy upłyną na cieszeniu się nowym gniazdkiem, zamiast na majsterkowaniu. Ponadto, dzięki nowej nieruchomości, zyskujesz możliwość wyboru powierzchni mieszkania czy jego układu, a co za tym idzie, nie będziesz musiał akceptować niefortunnych wyborów innych osób. Co więcej, mieszkania deweloperskie nierzadko uwzględniają najnowsze technologie i ulepszenia. Elementy takie jak okablowanie szybkiego łącza internetowego, systemy alarmowe, izolacja akustyczna i izolacja są coraz częściej spotykane.

Dużą zaletę w przypadku nowych osiedli stanowi jednocześnie otoczenie. Inne nieruchomości wokół Twojej będą nowe i dobrze utrzymane, co pozytywnie wpływa na wartość Twojej nieruchomości. Ponadto w projektach zwykle obowiązują zasady dotyczące robót budowlanych, ogrodów, zwierząt domowych i zasad, których wszyscy muszą przestrzegać, aby spory z sąsiadami były ograniczone do minimum. Kolejna korzyść większości nowych mieszkań to ich bezpieczeństwo. Kontrolowany dostęp czy monitoring zapewniają komfort i ograniczają wystąpienie nieprzyjemnych sytuacji.

mieszkanie z rynku pierwotnego

Wady mieszkania od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera to niewątpliwe dobry wybór, jednak nie jest on wolny od wad. Wiele ludzi wskazuje głównie na jego wysoka cenę w porównaniu do nieruchomości z rynku wtórnego. Czy to aby na pewno słuszne? Jak się bowiem okazuje, ceny na rynku wtórnym nie należą do niskich. Co więcej, zazwyczaj zakup takiego mieszkania wiąże się z obowiązkiem generalnego remontu, co pociąga za sobą kolejne koszty. W praktyce wiele zależy od lokalizacji. Mieszkania położone w centrum będą najdroższe, lecz jeśli zdecydujesz się na nieruchomość położoną nieco dalej, to cena może okazać się atrakcyjna. Podobnie ma się to do największych miast. Nowe mieszkanie we Wrocławiu będą droższe niż np. w Lublinie, niemniej zapewnią większe możliwości zysku jeśli wziąć pod uwagę wynajem.

Nowe mieszkanie będzie oddane najprawdopodobniej w stanie deweloperskim, co oznacza, że nie możesz się do niego jeszcze wprowadzić. O ile wszystkie instalacje są już położone, to brakuje podstawowych elementów, takich jak drzwi, meble czy sprzęty AGD.

Podczas wyboru mieszkania z rynku pierwotnego musisz zwrócić uwagę na jeden istotny aspekt, tj. dewelopera i jego doświadczenie, a także zrealizowane dotąd inwestycje. Zbyt niska cena i brak doświadczenie to niezbyt zgrany duet, który powinien dać Ci do myślenia.

Mieszkanie z rynku pierwotnego - o czym pamiętać?

Cena jest Twoim zdaniem nieco wygórowana? Negocjuj. Deweloperzy zazwyczaj są otwarci na przyznanie niedużej zniżki. W przypadku tak dużych kwot nawet kilka procent zrobi różnicę. Przestudiuj dokładnie umowę, zanim ją podpiszesz. Umowa powinna zawierać jak najwięcej szczegółów dotyczących kupowanych nieruchomości. Każdy inwestor nieco inaczej rozumie stan deweloperski, dlatego zweryfikuj, co kryje się za tym pojęciem.

Mieszkanie z wrocławskiego rynku pierwotnego to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego nowe mieszkanie, które można urządzić po swojemu, wydaje się kuszące. W wielu przypadkach będzie zatem dobrym wyborem.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!