W amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi

W amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi

To już drugi lokal amerykańskiej sieci gastronomicznej w Polsce. Tym razem TGI Fridays zaprasza gości do wnętrza zabytkowej kamienicy przy ulicy Chmielnej. 

Miłośnicy amerykańskiej kuchni z pewnością słyszeli o tej sieci gastronomicznej – TGI Fridays ma już dwa lokale w Polsce, w których zjeść można klasyczne burgery zza oceanu. Oba punkty znajdują się w stolicy, pierwszy z nich funkcjonuje przy ulicy Jana Pawła II, drugi na początku tego roku otworzył się na rogu ulic Chmielnej i Nowy Świat. Nowy punkt znajduje się w zabytkowej kamienicy, która objęta jest ochroną konserwatora zabytków. Sieć TGI Fridays już po raz drugi wykonawstwo lokalu powierzyła architektom z biura Forbis Group. 

Projekt wiązał się z wieloma wyzwaniami – architekci musieli dostosować przestrzeń, która do tej pory pełniła funkcję handlową, do nowych potrzeb gastronomicznych. Ważnym było wpisanie nowoczesnych rozwiązań w zabytkową tkankę budynku, a także zakorzenienie w niej amerykańskiego klimat. Ponadto prace na etapie projektowym wymagały ścisłej współpracy z biurem Konserwatora Zabytków.

W amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi

Więcej światła 

Wyjątkowym elementem architektonicznym wnętrza jest olbrzymi świetlik, który znajduje się w głównej części restauracji. Świetlik nie tylko wprowadza więcej słońca do wnętrza, ale też nadaje mu wyjątkowy charakter. Wielka przeszklona kopuła powiększa również optycznie przestrzeń i powoduje piękną grę światła w zależności od pory dnia. Pod szklaną taflą znajdują się proste drewniane stoliki w otoczeniu krzeseł, zaś wokół ścian ustawione zostały wygodne tapicerowane kanapy.

 

W amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi

Local touch 

W projekcie wnętrza architekci musieli pogodzić amerykańskiego ducha z lokalnym stylem charakterystycznym dla wnętrz starych warszawskich kamienic. Proste umeblowanie i kameralna kolorystyka charakterystyczna dla sieci gastronomicznej TGI Fridays połączone zostały z rodzimymi akcentami. Stąd też charakterystyczne gorseciki, czyli tradycyjna mozaika zdobiąca podłogę przy barze. O historii lokalu przypominają także charakterystyczne detale architektoniczne. 

We wnętrzu amerykańskiej restauracji nie mogło zabraknąć dużych ekranów telewizorów, a także typowych neonów, które ozdabiają ściany lokalu. Kameralne oświetlenie wprowadza do wnętrza swobodną atmosferę w myśl zasady: here it's always Friday.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza w amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi 

W amerykańskim duchu, czyli TGI Fridays po raz drugi – metryczka projektu

 typ projektu: wnętrze restauracji

inwestor: TGI Fridays

projekt: Forbis Group

realizacja: 2020

lokalizacja: ul. Chmielna 1/3, Warszawa

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!