8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Ostatnie miesiące przyniosły ze sobą wiele zmian – dotyczy to także tematu aranżacji wnętrz. Jakie tendencje będą przodować, a co odejdzie w zapomnienie? Oto przegląd najciekawszych trendów lata 2020. 

W czasie gdy dom stał się miejscem pracy, salą gimnastyczną, kawiarnią oraz restauracją, jeszcze większe znaczenie ma dla nas jego aranżacja. Estetyczne wykończenia i przyjemne dla oka dodatki sprawią, że nawet teraz, kiedy w domach spędzamy więcej czasu niż dawniej, nasze domowe zacisze będzie miejscem, którego nie chcemy opuszczać. Oto, jakich zmian we wnętrzarskich trendach możemy spodziewać się tego lata. 

Naturalne materiały

Podczas gdy dom stał się synonimem bezpiecznej oazy, do łask wraca filozofia feng-shui, a wraz z nią naturalne materiały i przyjemne w dotyku tkaniny. To one pozwalają nam na stworzenie efektu cocooning'u – przestrzeni, w której czujemy się swobodnie i dobrze, niczym otuleni miękkim kocem.

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Biuro w domu

Wielu z nas swoje zawodowe obowiązki musiało przenieść do domu. Domowe biuro może być zarówno estetyczne, jak i komfortowe. Aby urządzić swoją małą przestrzeń pracy, nie trzeba dodatkowego pomieszczenia – biurko można wkomponować w aranżację salonu albo sypialni.

 

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Domowe spiżarnie

Wraz z lock-down'em zmuszeni zostaliśmy do gromadzenia rzeczy „na zapas”. Przywykliśmy do rzadszego wychodzenia na zakupy, a kiedy je robiliśmy – przynosiliśmy do domów większe ilości puszek, kiszonek i produktów suchych. Wraz z nimi konieczne stały się przestrzenie do przechowywania – przydatne okazują się pomysłowe rozwiązania na organizację półek i szafek – tekstylne kosze, szklane pojemniki czy drewniane skrzynki są praktyczne i dobrze się prezentują.

 

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

W duchu mindfulness

W domowym zaciszu pragniemy otaczać się przedmiotami, które pozytywnie wpływają na naszą regenerację i samopoczucie. Łazienki zamieniamy w domowe SPA, wyposażając je w liczne świeczki i dekoracje, dzięki którym długie kąpiele z książką stają się błogą przyjemnością. Dużą uwagę przywiązujemy także do roli zapachu – pachnące zioła, aromaterapeutyczne kominki albo świece zapachowe angażują nasz zmysł węchu roztaczając przyjemną woń.

 

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Przestrzeń podzielona

Podczas gdy jeszcze do niedawna zachwycaliśmy się otwartymi przestrzeniami, ostatnie miesiące pokazały zachodzące zmiany w trendach. Coraz częściej staramy się dzielić przestrzeń, wyznaczając mniejsze strefy funkcjonalne. Za pomocą przepierzeń i ścianek działowych budujemy poczucie prywatności i stwarzamy strefy, dzięki którym nasze mieszkania mogą pełnić wszystkie zadania, jakich obecnie od nich wymagamy. 

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Meble antybakteryjne

We wnętrzach królują meble i wykończenia, które chronić nas mają przed rozwijaniem się drobnoustrojów. Dotyczy to zarówno łazienek i kuchni, jak i salonów oraz sypialni. Sięgamy po systemy pozwalające na otwieranie drzwi bez dotykania klamek, samoczyszczące się toalety oraz meble o powierzchniach antybakteryjnych.

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Rośliny we wnętrzach

Wnętrza projektujemy coraz częściej w duchu biophilic design, kładąc nacisk na ilość żywej zieleni. Oprócz roślin doniczkowych w naszych domach królują małe ogródki warzywne i ziołowe, które aranżujemy zarówno na kuchennym parapecie, jak i na balkonie czy tarasie. Zieleń poprawia nasze samopoczucie, oczyszcza powietrze i redukuje poziom stresu, a ponadto pięknie dekoruje i ożywia przestrzeń.

 

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Liczy się jakość

Wybierając wyposażenie czy dodatki sięgamy po te, które będą bardziej trwałe i posłużą nam dłużej. Zamiast tańszych produktów „chwilę” wolimy te wykonane z dobrych materiałów i przez lokalnych wytwórców. Wysoka jakość produktów daje nam większe poczucie bezpieczeństwa, na którym tak bardzo wszystkim nam zależy.

8 nowych trendów we wnętrzach – lato 2020

Obecne trendy we wnętrzach z pewnością związane są z trudną sytuacją, z jaką mierzyliśmy się przez ostatnie miesiące. Czy nowe tendencje zostaną w naszych domach na dłużej? Czas pokaże – pewnym jest jednak, że wiele z nich z pewnością pozwoli na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której będziemy czuć się dobrze i komfortowo. 

Zdjęcia: Westwing

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!