Jak pies z kotem, czyli wnętrza zaprojektowane z myślą o czworonogach

Jak pies z kotem, czyli wnętrza zaprojektowane z myślą o czworonogach

Ta realizacja z pewnością przypadnie do gustu właścicielom psów i kotów – mieszkanie zostało  zaprojektowane przez pracownię Ministerstwo Spraw we Wnętrzach z myślą o właścicielach oraz ich czworonożnych przyjaciołach. Wszyscy mieszkańcy mogą poczuć się tu komfortowo. 

Mieszkanie w nadmorskiej miejscowości należy do pary, która jasno wiedziała, czego oczekuje. Projekt wnętrza miał być dostosowany zarówno do ich potrzeb, jak i do wymagań pozostałych domowników – tych czworonożnych. Aranżację 55-metrowego lokal powierzyli pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, która znana jest z niebanalnego podejścia do projektowania – o realizacji wnętrza IGLOO House pisaliśmy tutaj. I tym razem projektanci Magda i Marcin Konopka wykazali się oryginalnym smakiem, a przy tym dobrym zrozumieniem potrzeb inwestorów. 

W przypadku projektowanego mieszkania powiedzenie „żyć jak pies z kotem” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Tutaj wspólne życie ludzi i czworonogów toczy się bezkonfliktowo, a każdy domownik odnajduje w nim swoje miejsce. Poza komfortem i funkcjonalnością architekci zadbali również, aby wnętrze było estetyczne – współczesne formy zaistniały wspólnie z akcentami inspirowanymi art deco. Całość przedstawia się bardzo swobodnie i naturalnie.

Jak pies z kotem, czyli wnętrza zaprojektowane z myślą o czworonogach

Biblioteczka jak schody 

Interesującym pomysłem na zabudowę meblową stała się biblioteczka połączona z półkami sąsiedniej ściany. W ten sposób udało się zaprojektować komunikację dla kotów, które przechadzając się po meblach mają doskonałą zabawę. Mebel doceniony jest nie tylko przez czworonogi, ale też przez ich właścicieli – zapewnia bowiem sporo miejsca ekspozycji książek oraz dodatków. W salonie pojawia się też lekko połyskująca tapeta o geometrycznym wzorze, na tle której pięknie prezentuje się wielobarwna grafika.

W projekcie duże znaczenie ma oświetlenie – odpowiednio dobrana temperatura barwowa oraz moc sprawiają, że światło jest przyjemne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Wybrane oprawy oświetleniowe charakteryzuje nowoczesny design – pojawiają się tutaj reflektory sufitowe, praktyczna lampa podłogowa, czy estetyczna oprawa sufitowa.

 

Jak pies z kotem, czyli wnętrza zaprojektowane z myślą o czworonogach

Wnętrze dobrze zaprojektowane 

Architekci podkreślają, że w każdym projekcie przywiązują szczególną wagę do stworzenia osobistego wymiaru przestrzeni. Mieszkanie ma być mozaiką elementów, które wzajemnie się dopełniają i tworzą harmonijną całość. Podobnie było i tym razem: pracownia zaproponowała przestrzeń pełną uzupełniających się elementów stylistycznych. Nie obyło się bez zmian funkcjonalnych na poziomie ścian działowych. Kuchnia połączona podwójną komunikacją łączy się z holem oraz z salonem. Niewielka sypialnia jest bardzo przytulna – łóżko umieszczone we wnęce sprawia wrażenie ukrytego i dobrze wkomponowanego w przestrzeń.

 W kuchni zaproponowano praktyczne rozwiązanie w postaci ściany magnetyczno-kredowej. Znajduje się ona ponad blatem, który służy domownikom do spożywania szybkich posiłków. Czerń i biel pomieszczenia uzupełnia kolorystyczny akcent w postaci bordowej rolety. Patchworkowa posadzka przecięta została drewnianymi panelami, które ocieplają przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza zaprojektowanego z myślą o czworonogach 

Jak pies z kotem, czyli wnętrza zaprojektowane z myślą o czworonogach – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Ministerstwo Spraw we Wnętrzach

autorzy projektu: Magda i Marcin Konopka

realizacja: 2020

lokalizacja: Gdynia

projektowana powierzchnia: 55 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!