Przechowywanie w domu, czyli jak szafa może uratować wnętrze

Przechowywanie w domu, czyli jak szafa może uratować wnętrze

Jednym z najbardziej cenionych stylów w urządzaniu wnętrz jest obecnie minimalizm. W pomieszczeniach wówczas panuje ład i harmonia, a wszelkie zbędne przedmioty są schowane. To, co zostaje na widoku jest głęboko przemyślane. Najczęściej są to subtelne dodatki i ozdoby. Aby utrzymanie takiego porządku było możliwe, konieczne jest posiadanie mebli, które pomieszczą wszystkie rzeczy, których na widoku nie chcemy, ale mimo wszystko ich potrzebujemy. Dobra szafa to królowa takich rozwiązań.

Szafa w przedpokoju – sposób na dobre pierwsze wrażenie

Szafa w przedpokoju (sprawdź ofertę w sklepie Abra Meble) jest jednym z najbardziej praktycznych mebli w domu. Może pomieścić wszystko to, co ściągamy z siebie przychodząc do domu. To również pomocne rozwiązanie, kiedy przyjmujemy gości. Możliwość schowania odzieży wierzchniej i butów sprawi, że zyskamy wiele miejsca w pomieszczeniu. Nie będą też rzucały się w oczy gości tuż po przyjściu. 

Do szafy w przedpokoju możemy również schować sprzęty codziennego użytku. Jeśli do dyspozycji mamy półki – swobodnie można na nich ułożyć m.in. środki do sprzątania, ściereczki, a nawet odkurzacz i żelazko. Wybierając szafę warto również zwrócić uwagę na to, by znajdowała się w niej duża przestrzeń na rzeczy o większych gabarytach. Należą do nich m.in. deska do prasowania czy suszarka na pranie. Oparte o ściany pomieszczeń nie wyglądają zbyt estetycznie, zdecydowanie lepiej schować je w szafie. Przed kupnem szafy można porównać ich budowę, by znaleźć najlepszą dla siebie. Sklepy internetowe oferują bogaty wybór szaf, znajdziemy je m.in. w Abra Meble.

Szafa w sypialni – miejsce na wszystkie ubrania i drobiazgi

Duża szafa w sypialni zazwyczaj rozwiązuje problem miejsca na ubrania. Im więcej półek i wieszaków, tym łatwiej utrzymać porządek w swojej odzieży. Zdecydowanie ułatwia to codzienne poszukiwania odpowiedniej stylizacji. Zbyt małe szafki i półki, które nie są w stanie pomieścić wszystkich ubrań, zazwyczaj generują nieporządek i konieczność częstego układania rzeczy, a to zajmuje czas. 

W szafie można stworzyć również miejsce, które pomieści wszystkie drobiazgi. Warto tu zwrócić uwagę na specjalne, wysuwane tace, na których można poukładać drobne pamiątki, biżuterię czy zegarki. Schowanie tych rzeczy w jednym miejscu nie tylko przyniesie porządek, ale również uchroni te najcenniejsze przed zagubieniem i zniszczeniem. Okazuje się zatem, że szafa to nie tylko standardowy mebel, ale miejsce, dzięki któremu w mieszkaniu może rządzić minimalistyczny styl. 

Artykuł promocyjny

Szafa w przedpokoju

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!