Konkurs Dworzec Roku 2020

Konkurs Dworzec Roku 2020

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku 2020”! To zorganizowana wspólnie przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP kampania promująca pozytywne oblicze kolei.

Regulamin konkursu „Dworzec Roku 2020”

Zasady konkursu „Dworzec Roku”
W pierwszym etapie konkursu na stronie dworzec-roku.pl będzie istniała możliwość zgłoszenia dworców. Warto przy tym pamiętać, że regulamin konkursu obejmuje czynne dworce kolejowe, na co dzień otwarte dla podróżnych i że największe szanse na nominacje do grona finalistów mają przede wszystkim te, które przeszły przemianę i dzięki temu stanowią wzór do naśladowania. Równolegle z formularzem nominacji pojawią się również pytania o najważniejsze cechy przyjaznego dworca kolejowego i subiektywną listę priorytetów w tym zakresie.

Tegoroczny konkurs dworcowy obejmuje nie tylko zebranie propozycji i wybór najbardziej wartościowych obiektów obsługi podróżnych, ale również sondaż odnośnie potrzeb i oczekiwań ich użytkowników. Docelowo elementem naszej inicjatywy ma być katalog dobrych praktyk, pomocnych przy projektowaniu i modernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz definiowaniu standardów obsługi podróżnych – mówi dr Jakub Majewski z Fundacji Pro Kolej.

Po zamknięciu etapu zgłoszeń przeprowadzone zostaną audyty, które pozwolą zweryfikować zgłoszenia. W rezultacie powstanie lista dziesięciu dworców - finalistów konkursu, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego Jury, drugi w głosowaniu internautów.

Poprzez organizację konkursu chcemy pokazać, że polska kolej się zmienia, polska kolej chce się zmieniać, chce być otwarta na ewolucję między innymi poprzez inwestycje w dworce. Kolejarze chcą być otwarci na innowacje technologiczne. Jesteśmy otwarci na dialogi i chcemy żeby kolej była jeszcze bardziej nowoczesna i otwarta na pasażerów. – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Cele konkursu „Dworzec Roku”:
- wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce,
- zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych,
- promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

Terminy
- 18 maja do 20 lipca 2020 r. – zgłaszanie propozycji dworców do konkursu
- wrzesień 2020 r. – prezentacja listy 10 finalistów konkursu
- październik 2020 r. – internetowe głosowanie na finalistę wyróżnionego nagrodą publiczności
- październik 2020 r. – werdykt jury
- listopad 2020 r. – uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród

Więcej informacji o konkursie znajdziesz tu: www.dworzec-roku.pl

Konkurs Dworzec Roku 2020

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!