Jak dobrać wentylator pokojowy, aby zapewnić sobie ochłodę w gorące dni?

Jak dobrać wentylator pokojowy, aby zapewnić sobie ochłodę w gorące dni?

Wszyscy czekamy na naprawdę ciepłe dni, które pozwolą na bezkarne wygrzewanie się w słonecznych promieniach i opalanie w przydomowych ogródkach. Lato kojarzy nam się z samymi przyjemnościami! Radość, optymizm i wszechobecny luz! Po wielu miesiącach szarych i chłodnych dni nie możemy się go doczekać! Zapominamy jednak o jednej ważnej kwestii. Po kilku tygodniach przyjemnego ciepła… nadchodzi fala upałów!

Walcząc o odrobinę chłodu

Stęsknieni za ciepłem w swoich wspomnieniach ubiegłego lata nie uwzględniamy tych dni, w których ostatkiem sił wbiegaliśmy z gorącego dworu do klimatyzowanych przestrzeni spragnieni chwili wytchnienia od wysokich temperatur. Albo tego, jak staraliśmy się połączyć sztywne zasady służbowego outfitu z jak najbardziej oddychającymi materiałami. O tak! Upały potrafią dać nam w kość! A co może przynieść ukojenie i staje się najbardziej pożądanym produktem sezonu? Wentylator pokojowy!

Jak działa wentylator?

Czy wentylator schładza powietrze? Nie do końca. Choć finalnie, temperatura którą odczuwamy jest dużo niższa nie wiąże się to z procesem stricte schładzania jak w przypadku klimatyzacji. Wentylatory wprawiają w ruch masy powietrza, powodując ich szybkie mieszanie się. Jednym słowem - wentylatory wymuszają ruch powietrza, który jest przez nas odczuwany jako miłe chłodzenie.

Nie za wcześnie na zakup?

Czy naprawdę wentylator powinno wybierać się tak wcześnie? Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu? Oczywiście! Zaraz z pierwszą falą upałów z bogatej oferty sklepowej nie zostaje praktycznie nic. Zazwyczaj, z braku alternatywy decydujemy się wtedy na ostatnią sztukę w nieco sfatygowanym opakowaniu, która ostała się w którymś z supermarketów. Niestety nie ma to nic wspólnego z doborem do indywidualnych potrzeb i zwykle nie jesteśmy zadowoleni z takiego urządzenia. Warto zatem już teraz przejrzeć oferty sklepów i zastanowić się jaki wentylator spełni wszystkie z naszych oczekiwań.

Rodzaje wentylatorów

Wentylatory pokojowe możemy podzielić na:

  • Stojące podłogowe - to tradycyjna, najczęściej spotykana grupa wentylatorów. Klasyczny, wydajny, wysoki wiatrak o okrągłej budowie obracającej się czaszy, sprawdzi się doskonale w większych pokojach. Doskonałym przykładem jest elegancki model WG50, który odnajdziesz na stronie eldom.eu.
  • Stojące biurkowe - są mniejszą wersją wiatraków podłogowych, zazwyczaj też nie są tak wydajne. Sprawdzą się w mniejszych kubaturach.
  • Kolumnowe - zamiast klasycznego śmigła, skrywają w sobie małe skrzydełka, które wprawiają powietrze w ruch. Dzięki temu, że są smukłe i wąskie zaoszczędzają sporo miejsca.

Który wentylator wybrać?

Nadchodzą ciepłe dni - sprawdź o czym pamiętać wybierając wentylator pokojowy.

Przed zakupem zastanów się gdzie najczęściej będziesz z niego korzystać. Czy powinien to być sprzęt, który w sezonie zajmie stałe miejsce np. w jednym z kątów pokoju lub sypialni, czy raczej coś małego i bardziej mobilnego? Jeśli zależy Ci na ciekawym designie i pragniesz aby wentylator pełnił zarazem funkcję ciekawej ozdoby postaw na urządzenie kolumnowe. A może Twoje mieszkanie urządzone jest w stylu loftowym i poszukujesz czegoś co wpasuje się w tę estetykę? Klasyczny wiatrak w kolorze miedzi będzie strzałem w dziesiątkę! Więcej inspiracji znajdziesz na stronie marki ELDOM.

Jak dobrać wentylator pokojowy, aby zapewnić sobie ochłodę w gorące dni?

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!