Jak dobrać materac do łóżka małżeńskiego?

Jak dobrać materac do łóżka małżeńskiego?

Właściwy materac jest podstawą dobrego snu. W łóżku spędzamy średnio 1/3 życia, dlatego to na czym śpimy, ma zasadnicze znaczenie.

Dobry materac małżeński powinien wyróżniać się odpowiednim poziomem twardości, ponieważ musimy się na nim skutecznie wysypiać. Naukowcy i specjaliści twierdzą, że tak naprawdę nie liczy się długość snu, tylko jego jakość. Z tego powodu coraz więcej osób dąży do poprawy jakości swojego wypoczynku, a materac jest jednym z najważniejszych elementów w każdej małżeńskiej sypialni. Czym kierować się podczas wyboru materaca do łóżka małżeńskiego?

Sprężynowy, czy piankowy, czyli jaki rodzaj materaca jest najlepszy do małżeńskiej sypialni

Pierwszym wyborem, przed którym staje każda para, to decyzja pomiędzy materacem sprężynowym a piankowym. Zarówno jeden, jak i drugi mają swoje zalety i wady. Materace piankowe, są tańszą alternatywą ich sprężynowych odpowiedników, a także wyróżniają się dobrą elastycznością. Na szczególną uwagę zasługują materace z pianki termoelastycznej, ponieważ ten specyficzny rodzaj wypełnienia reaguje na temperaturę ludzkiego ciała, dopasowując się do wszystkich krzywizn anatomicznych kręgosłupa. Szukając materaca VISCO, warto postawić na modele marki Curem od Hilding Anders. Ta szwedzka firma od 80 lat zajmuje się produkcją materaców, dzięki czemu ich produkty zyskują uznanie na wszystkich kontynentach świata.

Drugą opcją jest wybór materaca kieszeniowego, który jest prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem modeli sprężynowych. Co więcej, nowoczesne modele w niczym nie przypominają tych, których sprężyny zazwyczaj idealnie wbijały się w kręgosłup. Nowoczesny materac sprężynowy, jak model CHA-CHA od Hilding Anders, wyróżnia się jakością wykonania. Jest to materac kieszeniowy, w którym sprężyny poukładane są w materiałowych kieszeniach.

Jak dobrać materac do łóżka małżeńskiego?

Czym musi wyróżniać się materac do małżeńskiej sypialni?

Jednym z ważniejszych parametrów materaca do sypialni, jest jego twardość. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że twardy materac jest korzystny dla naszego zdrowia. Otóż stopień twardości materaca powinien być dobierany indywidualnie, ponieważ twardość jest bardzo subiektywnym odczuciem. Tabela twardości materaca powinna dać nam jedynie pogląd tego, jaką twardość możemy wybrać.
• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Jak dobrać materac do łóżka małżeńskiego?

Materac małżeński powinien być na tyle uniwersalny, żeby wyspały się na nim dwie osoby, które mogą mieć różne preferencje odnośnie twardości podłoża. Topowi producenci, jak firma Hilding Anders doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów, dlatego dla małżeństw polecane są materace dwustronne. Model ten skonstruowany jest w taki sposób, by jedna ze stron była twardsza, a druga bardziej miękka. Dzięki temu małżeństwo może idealnie dostosować twardość materaca do ich preferencji, testując zarówno jedną jego stronę, jak i drugą.

Decydujące się na materac do łóżka małżeńskiego powinniśmy postawić na firmę, która wyróżnia się doskonałą opinią i jakością swoich produktów. Materace od Hilding Anders mają świetną renomę na całym świecie, dlatego są dziś tak bardzo popularne. Modele od Hilding Anders znajdziesz na sennamaterace.pl. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materaców, przeczytaj artykuł - Jaki materac dla studenta wybrać? Jaki to koszt?

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!