Piękno symetrii czyli aranżacja mieszkania w kamienicy

Piękno symetrii czyli aranżacja mieszkania w kamienicy

Zabytkowym wnętrzom szczególnie do twarzy w klasycznym kostiumie. Wie o tym architekt Dawid Przewoźny projektujący wnętrze jednego z lokali w kamienicy z lat 20. Wyjątkowe miejsce zasługuje na szczególną aranżację. 

Projektowany apartament znajduje się w kamienicy projektu Mariana Lalewicza, usytuowanej przy ulicy Mokotowskiej. 130 m2 powierzchni mieszkania wypełnia klasyka w wydaniu francuskim, a to za sprawą architekta Dawida Przewoźnego z pracowni Whitecastle. Wystrój wnętrza przedwojennej kamienicy w dużej mierze nawiązuje do historycznych wzorów. Jednak nie jest ono pozbawione współczesnych motywów. Całość oparta o zasady symetrii i harmonii daje niepowtarzalny efekt luksusowego apartamentu – jak na lokalizację mieszkania przystało.

Piękno symetrii czyli aranżacja wnętrza mieszkania w kamienicy

Klasyka zawsze w modzie 

Po przekroczeniu progu mieszkania staje się jasnym, że klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Biel i łagodne szarości ścian oraz sufitów uzupełnia sztukateria opracowana w oparciu o oryginalne wzory. Na podłodze nie mogło zabraknąć drewnianego parkietu ułożonego w modny obecnie wzór chevron. Głęboki ciemny brąz jodełki francuskiej stanowi piękną bazę dla jasnych elementów wyposażenia. We wnętrzach zaproponowano tkaniny oraz dodatki w subtelnych pastelowych odcieniach. 

Wydaje się, że taka aranżacja nie obyłaby się bez antyków i mebli w stylu vintage. Wyszukaniem perełek dawnego wzornictwa zajęli się właściciele, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat. Architektowi powierzono rolę doboru współczesnego wyposażenia, takich jak uniwersalny narożnik obity szarą tkaniną. Jego lekka forma doskonale prezentuje się w salonie, który służy również jako domowa biblioteczka. W towarzystwie bogato zdobionego portalu kominkowego pokaźne księgozbiory właścicieli prezentują się imponująco.

Piękno symetrii czyli aranżacja wnętrza mieszkania w kamienicy

Kuchnia w bieli 

Salon został częściowo oddzielony od kuchni przy pomocy masywnej bryły kredensu. Czarny mebel to wyraźny akcent kolorystyczny w kuchni, która poza nim ubrana została w biel. Zabudowa kuchenna łączy w sobie proste, minimalistyczne formy niskich szafek z klasycznym frezowaniem frontów wysokich słupków. W przestronnej kuchni znalazło się miejsce dla masywnej bryły wyspy kuchennej o marmurowym wykończeniu, a także dla dużego drewnianego stołu. 

Na ścianie w kuchni umieszczono duże płótno, którego kolorystyka komponuje się z elementami wystroju pomieszczenia. Sztuka odgrywa istotną rolę w projekcie – znajdujemy ją w kolejnych pomieszczeniach, czy w postaci kolekcji malarstwa w salonie, czy też pieczołowicie wybranych rzeźb i ceramiki. Na uwagę zasługują także wyszukane oprawy oświetleniowe, takie jak nowoczesna lampa zawieszona ponad jadalnianym stołem.

Piękno symetrii czyli aranżacja wnętrza mieszkania w kamienicy

Elegancka łazienka 

W projektowanym mieszkaniu łazienka zamieniona została w luksusowy pokój kąpielowy. Wolnostojąca wanna w otoczeniu zieleni egzotycznych roślin pozwoli na relaks po ciężkim dniu. Również tutaj nie brakuje klasycznej sztukaterii, zaś posadzka wykonana została z wzorzystych płytek w monochromatycznej palecie. Białe wnętrze przedstawia się jako piękny i wygodny azyl o eleganckim, a przy tym przytulnym charakterze.

 Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania w kamienicy 

Piękno symetrii czyli aranżacja mieszkania w kamienicy – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Whitecastle

autor projektu: Dawid Przewoźny

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 130 m2

zdjęcia: Tom Kurek

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!