include/layouts/default/content_default.php
Jak urządzić mieszkanie, żeby było przyjazne psom?

Jak urządzić mieszkanie, żeby było przyjazne psom?

Jeżeli masz w planach albo posiadasz już psa, warto abyś zastanowił się nad odpowiednią aranżacją mieszkania. Dostosowana do potrzeb pupila i Twoich przestrzeń zyska na komforcie użytkowania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć przyjazny psom dom.

Pies w mieszkaniu – miejsce na legowisko

Na komfort i bezpieczeństwo psa przebywającego w mieszkaniu wpływa w dużym stopniu wygenerowana prywatna przestrzeń. To miejsce, w którym położy się jego legowisko. Kącik dla pupila powinien być cichy i spokojny, żeby zapewnić mu dogodne warunki do snu i odpoczynku. Jest to niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju, ogólnego samopoczucia i zdrowia. Należy mu zapewnić też wystarczająco dużo przestrzeni, aby mógł się swobodnie poruszać. Istotną kwestią jest także wybór odpowiedniego legowiska. Bardzo dużo fajnych propozycji znaleźć można na https://fera.pl/legowiskodlapsa/. Do wyboru są legowiska tekstylne, wiklinowe, z plastiku, które dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach. Mnogość rozwiązań sprawia, że z powodzeniem dopasujesz psie łóżko do wystroju wnętrza i przede wszystkim potrzeb pupila.

Pies w mieszkaniu – zapewnienie bezpieczeństwa

Mieszkanie przyjazne psu to takie, które jest bezpieczne. Wszelkie szklane ozdoby najlepiej trzymać w trudno dostępnych dla pupila miejscach. W innym przypadku istnieje ryzyko, że zostaną zrzucone i ulegną zniszczeniu, a co gorsza zranią czworonoga. Pamiętajmy o zasłonięciu kabli elektrycznych specjalnymi listwami. Niebezpieczne jest przechowywanie detergentów w miejscach, do których zwierzak ma dostęp. Nieświadom zagrożenia może się nimi zatruć. Podobnie ma się sytuacja z niektórymi roślinami padającymi ofiarą naszych milusińskich. Pewne gatunki są trujące. Najlepiej z nich rezygnować lub znaleźć dla nich miejsce, gdzie pies nie będzie miał z nimi kontaktu.

Pies w mieszkaniu – meble

Nierzadko młode psy niszczą liczne elementy wyposażenia wnętrza, kiedy rosną im zęby. Do podobnej sytuacji może dojść w przypadku psów dorosłych, które nie zostały nauczone samotnego pozostawania w domu. Gryzienie mebli jest wówczas sposobem na stres i rozładowanie negatywnych emocji. Z myślą zarówno o naszych podopiecznych, jak i meblach zainwestuj w zabawki. Gryzaki z powodzeniem zajmą uwagę pupila i są sposobem na zrealizowanie naturalnej potrzeby gryzienia. Drzwi czy spody drewnianych mebli można zabezpieczyć specjalnymi osłonami. Jeśli chodzi o tapicerowane meble, ważne by użyte do ich wykonania materiały były odporne na plamy i czyszczenie. Dobrze też nakryć je grubą narzutą. W sprzedaży znajdują się płyny odstraszające psy. Jednak sięgnięcie po nie powinno być ostatecznością. 

Pies w mieszkaniu – ściany i podłoga

Obecność psa w mieszkaniu to ryzyko nieestetycznych plam na ścianach, jako konsekwencja ocierania się pupila o nie. Żeby ich uniknąć, zaleca się pomalowanie ścian zmywalnymi farbami, wówczas każde ewentualne zabrudzenie będzie można z łatwością usunąć wilgotną ściereczką. Jeśli zaś chodzi o podłogę, poleca się twarde drewno. Dobrym wyborem dla posiadaczy psów okażą się palisander i bambus. Nie dość, że ładnie wyglądają, to są odporne na zarysowania. Delikatne brzozowe, klonowe parkiety zostaną dość szybko zrujnowane. Podłogę powinno się zabezpieczyć. Dzięki temu jeszcze dłużej zachowa ładny wygląd. Wskazane są naturalne oleje, które będą najbardziej przyjazne zwierzętom.

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!