Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi

Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi

W eleganckim projekcie łódzkiego apartamentu jasne drewno przeplata się z delikatnymi odcieniami błękitu i złamanej bieli. Duża przestrzeń wypełniona jest światłem i powietrzem. 

Projekt wnętrza łódzkiego apartamentu wyszedł spod pióra pracowni natalia m projekty. Architektka Natalia Mielczarek już raz uraczyła nas subtelnym podejściem do projektowania, prezentując projekt 120-metrowego apartamentu w odcieniach różu. Jej kolejny projekt ponownie zachwyca niezwykle wyważoną i harmonijną kolorystyką oraz wyraźnie zauważalną „kobiecą ręką”. Projektowane mieszkanie mierzy 85 m2 i zlokalizowane jest w łódzkim apartamentowcu. W planie mieszkania można wyróżnić część dzienną, czyli salon z otwartą kuchnią oraz przynależącym do salonu pomieszczeniu służącemu do pracy, a także łazienkę dla gości. Część nocną stanowi sypialnia z łazienką domowników.

Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi

Błękitne akcenty 

Aranżacja mieszkania oparta jest na wykorzystaniu koloru niebieskiego w najróżniejszych odcieniach oraz zestawieniu barwy z odcieniami złamanej bieli. Strefa dzienna z otwartą kuchnią i komunikacją stanowi jasną, przestronną część projektu, w której dominuje stonowana kolorystyka. Błękitna barwa pojawia się jedynie w akcentach – w postaci wyszukanej, futurystycznej sofy oraz minimalistycznych frontów kuchennych szafek. Pastelowy, subtelny klimat we wnętrzu przełamują odcienie terakoty, pojawiające się w formie ozdobnych wtrąceń.

Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi

Gabinet za szybą 

Projektantka zaproponowała wyburzenie jednej ze ścian, co zwiększa powierzchnię strefy dziennej. Dzięki wprowadzeniu szklanej ściany w loftowej oprawie, udało się wydzielić pomieszczenie do pracy z dużym biurkiem i kącikiem do czytania. Powstała przestrzeń wyróżnia się intymnością i kameralnością potrzebną do pracy, będąca jednocześnie otwarta na strefę dzienną. Półotwarty pokój ubrany został w intensywniejszy, niebieski kolor, a jego wnętrza ozdabiają wyszukane dodatki.

Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi

Pastelowy total look 

W części prywatnej mieszkania, czyli sypialni i łazience domowników, projektantka pokusiła się o odważniejszy dobór kolorystyczny. Jasny, pastelowy błękit sypialni w stylu total look wycisza i relaksuje. W centralnym punkcie pokoju znajduje się obszerne łóżko o wysokim, pikowanym zagłówku obiegającym ściany. Jako dekoracje zastosowano złote akcenty i ratanową plecionkę, które delikatnie przełamują jednolity kolor wnętrza. Uzupełnieniem całości jest drewniany parkiet ułożony w jodełkę. 

Z sypialni zdominowanej przez subtelną kolorystykę przechodzimy przez duże składane drzwi do niewielkiej strefy kąpielowej. W prywatnej łazience ściany pokryte zostały głębokim granatem, co nadaje wnętrzu kameralnego charakteru. Efekt dopełnia gołębia szarość ceramiki i oryginalna drewniana umywalka. 

Zobacz galerię zdjęć apartamentu w Łodzi 

Baby blues czyli projekt apartamentu w Łodzi – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: natalia m projekty

projekt: 2019

lokalizacja: Łódź

projektowana powierzchnia: 85 m2

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!