Materace twarde – kto powinien zdecydować się na ich zakup?

Materace twarde – kto powinien zdecydować się na ich zakup?

 Dobór odpowiedniego materaca zależy od upodobań i potrzeb każdego z nas. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, komu dedykowane są materace twarde i wyjaśniamy, dlaczego tak jest.

Czym kierować się przy wyborze materaca?

Przy wyborze odpowiedniego należy kierować się swoją wagą, wzrostem, a także stanem zdrowia. Ponadto, należy zwrócić uwagę na strefy twardości materaca. Najlepiej, by było ich siedem, ponieważ każda z nich podpiera inną część ciała:

• stopy,
• łydki,
• uda,
• biodra,
• lędźwie,
• strefę wysokiego komfortu,
• głowę.

Powierzchnia materaca ze strefami twardości podzielona jest symetrycznie na wyżej wymienione sekcje, które różnią się od siebie twardością. Takie odpowiednie podparcie newralgicznych punktów ciała pozwala na zdrowy i komfortowy sen oraz odpoczynek.

Wybierając odpowiedni materac, warto też wykonać tzw. test płaskiej ręki, czyli położyć się na plecach i włożyć swoją płaską dłoń między dłoń a materac. Gdy nie ma się z tym trudności i wyczuwa się wolną przestrzeń pod plecami, materac jest zbyt twardy. Jeśli jest to niemożliwe, materac jest zbyt miękki.

Materace twarde – kto powinien zdecydować się na ich zakup?

Materac twardy – czyli jaki?

Na rynku dostępne są materace twarde oraz materace miękkie. Dobrze dobrany materac ma wpływ nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale te na kwestie zdrowotne i poprawną postawę. 

Istnieją cztery stopnie twardości materacy:

  • H1 – w ten sposób oznacza się materace miękkie;
  • H2 – w ten sposób oznacza się materace średnie;
  • H3 – w ten sposób oznacza się materace twarde
  • H4 – w ten sposób oznacza się materace bardzo twarde.

Materac o twardości H1 dedykowany jest osobom ważącym do 60 kg. Materac o stopniu twardości H2, czyli materac średni twardy, polecany jest osobom, których waga nie przekracza 80 kg. Kolejny, czyli materac o stopniu twardości H3, dedykowany jest osobom z masą ciala od 80 kg do 100 kg. Na ostatni, oznaczony symbolem H4, powinny zdecydować się osoby, których waga przekracza 100 kg.

Osoby, które preferują twarde podłoże do spania i odpoczynku zadowoli mata kokosowa oraz materace z kokosem.

Świetnym rozwiązaniem jest również zakup materaca z regulowaną twardością, który dostosujemy do swoich indywidualnych potrzeb. Powinien posiadać on kilka powierzchni do snu, charakteryzujących się różną twardością. Takie właśnie są materace Sleepmed by Hilding Anders, których producentem jest Hilsing Anders Polska sp. z o.o.

Kiedy zakup twardego materaca to dobry pomysł?

Na zakup twardego materaca powinna zdecydować się osoba o wyższej masie ciała, osoba z nadwagą czy otyła. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Podczas snu ciało powinno delikatnie “zanurzać” się w materacu. Dzięki temu kręgosłup i mięśnie go utrzymujące są odciążone. Śpiąc na miękkim materacu, ciężka osoba zapada się w niego, przez co przez wiele godzin przyjmuje nieprawidłową i nienaturalną pozycję. Budzi się zmęczona, odczuwa ból pleców, nie może się swobodnie wyprostować zaraz po wstaniu z łóżka. 

Twarde materace polecane są również osobom dorastającym, których kręgosłup wciąż się rozwija. W takim przypadku spanie na zbyt miękkim podłożu mogłoby doprowadzić do nieprawidłowości.

Materacem twardym zainteresować powinna się również osoba borykająca się z bólami pleców. Dzieje się tak dlatego, że odpowiednie podparcie całego ciała odciąży mięśnie i kręgosłup, pozwalając znaleźć ukojenie podczas odpoczynku i snu oraz komfort po przebudzeniu.

 Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-14 20:16:19

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!