Czy tapety samoprzylepne nadają się do kuchni?

Czy tapety samoprzylepne nadają się do kuchni?

Dzięki tapetom w kuchni znacznie zaoszczędzi się pieniądze, a dodatkowo za sprawą szerszego wyboru tematów i stylów uzyska się niepowtarzalny efekt wnętrza.

Tapeta do kuchni – jaką wybrać?

Kuchnia jest sercem domu – miejscem wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków. Spędza się w niej dużo czasu, dlatego należy zadbać o odpowiednią estetykę jej wnętrza. Od kilku lat coraz większą uwagę przykłada się do metod dekorowania ścian. Unikalnego klimatu w kuchni nadadzą tapety, które będą gwarancją spektakularnej i nowoczesnej zmiany aranżacyjnej. Podczas wyboru należy pamiętać, że kuchnia to miejsce, w którym panują specyficzne warunki – wysokie temperatury pochodzące z piekarnika, unosząca się w trakcie gotowania para wodna czy rozchlapana wokół zlewu woda. Czynniki te powodują, że jest to przestrzeń wymagająca odpowiedniego traktowania. Jednymi z częściej wybieranych do kuchni są winylowe lub flizelinowe tapety samoprzylepne.

 Samoprzylepna tapeta do kuchni – czy zda egzamin?

Poza wysokim walorami estetycznymi i możliwościami aranżacyjnymi wymienione wyżej rodzaje samoprzylepnych tapet do kuchni charakteryzują się funkcjonalnością, prostym montażem i dużą łatwością w czyszczeniu, co w przypadku tego pomieszczenia jest bardzo ważne. Z powodzeniem można je myć delikatną gąbką lub ściereczką na sucho lub mokro. Bez problemu usunie się z nich ewentualne zabrudzenia. Są wyjątkowo trwałe i odporne na zniszczenia mechaniczne, wodę i działanie skrajnych temperatur. Tapeta flizelinowa wyróżnia się ponadto dużą elastycznością, przez co świetnie pokrywa nie do końca wyrównane nawierzchnie i skutecznie tłumi hałas, a kuchnia nie należy przecież do najcichszych pomieszczeń. 

Samoprzylepna tapeta do kuchni – gdzie ją położyć?

W kuchni tapetę można montować na powierzchni jednej całej ściany lub w wolnych przestrzeniach między szafkami. To niezwykle intensywna dekoracja, dlatego pozostałe ściany najlepiej pomalować na jasne kolory. Ciekawym pomysłem jest położenie tapety samoprzylepnej na kuchenne drzwi. Dzięki niej stare meble mogą zupełnie zmienić swój charakter. Jeżeli w kuchni znajduje się barek, to zewnętrzna strona ścianki będzie dobrym miejscem na tapetę. Również pokryta nią ścianka działowa oddzielająca kuchnię od salonu zyska charakter interesującego ozdobnika. 

Samoprzylepna tapeta do kuchni – jaki wzór wybrać?

Bardzo duży wybór tapet do kuchni znajduje się na pixers.pl. Każdy zamawiający ma możliwość całkowitej personalizacji usługi według swoich potrzeb. Szeroka gama tematów, kolorów i stylów pozwala na dobranie modelu idealnie pasującego do danego wnętrza. Na kuchenne ściany doskonale nadadzą się tapety z motywem jedzenia i napojów. Sporym zainteresowaniem cieszą się te prezentujące:

- kawę (np. Tło z kawałkami czekolady, kawy, orzechów i przypraw),
- świeże zioła, przyprawy (np. Różne rodzaje przypraw na drewnianym tle),
- owoce (np. Cytryny, Wapna plasterki),
- naczynia kuchenne (np. Jednolite tło z urządzeń kuchennych i narzędzi. wzór Menu),
- wino w kieliszku i/lub butelce (np. Red, rose i białe wino w górę, Butelka i kieliszek wina z kolorowymi plamami).

Motywy wody, folkowe, roślinne czy z grafiką drewna wydają się równie trafionym sposobem na dekorację ściany w kuchni. 

Artykuł sponsorowany.

Tapety samoprzylepne w kuchni.

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Zenia 2020-04-28 13:05:55

Wg mnie tapety świetnie prezentują się również w kuchni. Trzeba sobie tylko dobrać odpowiedni wzór i można mieć w kuchni niepowtarzalny klimat. Duży wybór wzorów można znaleźć np. na https://toktik.pl/

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!