Co jest w środku?

Co jest w środku?

Stolik czy taborety? A może jedno i drugie? Zaprojektowany przez Studio Vision A&D obiekt jest na tyle uniwersalny, że pozwala na dwojakie zastosowanie.

Na pierwszy rzut oka obiekt 'Within' wygląda jak biały prostopadłościan. Monolityczną na pozór bryłę można jednak łatwo podzielić na dwie części, tworząc dwa taborety. Ich powierzchnia w miejscu styku nie jest gładka i równa – sprawia wrażenie, jakby bryła została 'rozłupana', a bok jednej części mebla jest negatywowym odbiciem drugiego.

Wieloboczne, trójwymiarowe ścianki po złożeniu doskonale się uzupełniają, a ich zazębiające się powierzchnie zapobiegają przesuwaniu się modułów, co mogłoby mieć miejsce w przypadku gładkich boków.

Na zewnątrz ścianki mebla pokryte są białym lakierem, po 'rozłupaniu' bryły zaś ukazuje się jej surowe wnętrze w naturalnym kolorze drewna.

'Within' prezentowany był na targach Stockholm Furniture 2012.

fot: studiovision.se

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Ronald 2012-03-05 15:02:40

Trudno w to uwierzyć ale jest jzsecze wśrf3d nas spf3łdzielcf3w grupa konfidentf3w, ktf3ra usłużnie donosi swojemu pryncypałowi o czym mf3wi ulica . Zazwyczaj są to ludzie ktf3rym coś załatwił, przymknął oko na zaległości płatnicze lub inne fakty, ktf3re pozwalają trzymać ich w garści. Prawo dla niego nie istnieje. To on ustala prawo tak mu się zresztą wydaje, dlatego czuje się bezkarny. Włf3czenie się po sądach i oczernianie innych to jego żywioł. Pora by reszta nieaktywnych do tej pory czło

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!