Wnętrza szyte na miarę

Wnętrza szyte na miarę

Kupując wymarzone mieszkanie chcemy, aby było ono wyjątkowe. Ma oddawać nasz styl i charakter. Jeśli dodatkowo marzymy, aby było urządzone elegancko i ze smakiem, warto pomyśleć o wykończeniu haut couture, czyli uszytym na zamówienie. Pomoc architekta czy projektanta będzie w takim wypadku niezastąpiona.

Wnętrza szyte na miarę to idealna propozycja dla osób poszukujących indywidualnych, niesztampowych rozwiązań. Wystrój zaprojektowany przez architekta jest jedyny w swoim rodzaju. Takie wnętrze idealnie oddaje charakter właścicieli. - Projekt mieszkania jest przygotowywany we współpracy architekta z przyszłymi mieszkańcami. Chodzi o to, aby jak najlepiej uwzględnić ich pomysły oraz potrzeby – mówi Anna Paszkowska z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL. - Dzięki temu klient ma wpływ na cały proces tworzenia projektu - od szkicu aż po realizację - dodaje.

Współpraca z pracownią czy architektem ma wiele zalet – nikt bowiem nie doradzi lepiej niż specjalista, który najlepiej wie, jak otrzymać zadowalający efekt. Podpowie, jakie materiały zastosować (glazurę, terakotę, drewniane podłogi czy też ręcznie zdobioną ceramikę) i jak uzyskać pożądany charakter danego pomieszczenia. Architekci zadbają też o to, aby wszystkie elementy tworzyły harmonijną całość, dzięki czemu rezultat z pewnością będzie odpowiadał wcześniejszym wyobrażeniom. - Na życzenie klienta projektant może sprowadzić wybrane materiały wykończeniowe czy też podpowiedzieć, gdzie zamówić oryginalne meble czy wysokiej klasy sprzęt – podkreśla Anna Paszkowska. Dodaje, że architekci podchodzą do każdego zamówienia bardzo indywidualnie. - Najważniejsze, aby poznać klienta i jego oczekiwania. Mieszkanie powinno być tak zaprojektowane, aby lokatorzy czuli się w nim wyjątkowo – zaznacza architektka.

Podczas urządzania mieszkania na zamówienie niezwykle ważny jest wybór odpowiednich mebli. Powinny one łączyć w sobie zarówno doskonałą jakość, jak i niepowtarzalne wzornictwo. Te z typowych kolekcji nie zawsze pasują do wnętrz wykańczanych indywidualnie. Stąd ciekawym rozwiązaniem jest propozycja nowej marki Gacca. Komody czy łóżka proponowane przez młodych, polskich projektantów są idealnym uzupełnieniem wnętrz w stylu haut couture.

Urządzanie mieszkania wymaga zarówno od architektów, jak i przyszłych lokatorów zaangażowania i poświęcenia sporo czasu. Na spotkaniu klient opowiada o swoich pomysłach, wyobrażeniach i marzeniach, a architekci na tej podstawie tworzą projekt. W trakcie realizacji wspólnie omawiane są nowe pomysły i wybierane są najlepsze rozwiązania. Każde stworzone w ten sposób wnętrze jest unikatowe, gdyż projektowane z myślą o konkretnym mieszkaniu i ludziach je zamieszkujących.

Źródło: materiały prasowe


Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

MarG 2012-02-27 15:59:54

bez projektanta ani rusz :-) ale tez coraz wiecej firm produkujacych meble oferuje usugi projekotowania i doradza co sie klientowi dobrze sprawdzi w jego wnetrzu. Komador np. moze podpowiedziec jak zrobic zabudowe kuchni, garderoby, a nie tylko zmontowac szafe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!