Z głębin oceanu

Z głębin oceanu

Lampa przypominająca stwora z głębin oceanu? To nowa wersja Abyss – jednego z najbardziej znanych obiektów zaprojektowanych przez berlińskie studio Osko + Deichmann dla Kundalini.

Pierwsza wersja Abyss powstała w 1997 r. Była to lampa stojąca zbudowana z modułowej, przypominającej kręgosłup struktury podświetlonej diodami led i dającej możliwość wyginania i układania w dowolne kształty.

W nowym wcieleniu Abyss przybrała postać lampy wiszącej – do modułowego węża dodana została wykonana z pleksi kula o średnicy 25 centymetrów zawierająca dodatkowe – fluorescencyjne – źródło światła. Podobnie jak w przypadku popularnej poprzedniczki, także drugie wydanie lampy daje możliwość zmiany kształtu lampy i w ten sposób kierowania strumienia światła w dowolnym kierunku. 

Zgodnie ze swoją nazwą ('abyss' po angielsku oznacza głębię, otchłań), lampa ma wprowadzać do wnętrza atmosferę głębin oceanu pełnej luminescencyjnych organizmów świecących w ciemności i poruszanych przez morskie prądy.

Fot: arthitectural.com


Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Mimi 2012-06-19 09:38:51

admin pisze:peter tak, najpierw uswtaiłem ekspozycję dla nieba, potem uswtaiłem moc lampy tak, aby sensownie zaświeciła na twarz. Generalnie wszystko robione jest w trybie manualnym, bo tak jest najłatwiej.k70 to zdjęcie jest błyśnięte trochę z boku, choć nie tak bardzo. Gdyby błysnąć zupełnie z boku, to mielibyśmy pf3ł twarzy doświetlone, drugą połowę dosyć ciemną. Jednak rozpiętość tonalna pomiędzy tłem a pierwszym planem była bez doświetlania bardzo duża, więc konieczne było solidne błyśn

felicjanoo 2020-04-17 03:25:42

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!