Mikromieszkanie dla wymagających czyli projekt wnętrza kawalerki

Mikromieszkanie dla wymagających czyli projekt wnętrza kawalerki

Czy mieszkanie o powierzchni 29 m2 może być wygodne i funkcjonalne? Otóż może, a udowadniają nam to nie po raz pierwszy architekci z pracowni HATCH Studio.

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest na osiedlu Bulwary Książęce we Wrocławiu. Jego przeznaczeniem ma być wynajem krótkoterminowy, ważne więc było, aby mieszkanie było wygodne, ale i estetyczne. Niewielka przestrzeń mieszkania o powierzchni 29 m2 nie była łatwa do zaaranżowania, dlatego Inwestor poprosił o pomoc architektów z pracowni HATCH Studio. Głównym założeniem projektu było stworzenie takiej koncepcji wnętrza, aby wydzielona w nim została oddzielna część sypialna.

Zobacz energetyczną kawalerkę od Roro Design

Projekt małej kawalerki
Projekt małej kawalerki

Otwarta przestrzeń kawalerki

Pierwotnie w mieszkaniu przewidziane było jedno otwarte pomieszczenie, w którym okna wychodzą na tę samą stronę. Aby wydzielić w takiej przestrzeni niezależną część sypialni, projektanci postanowili wykorzystać przepierzenie z listew MDF. Dzięki temu pozbawiona okien część sypialni nie stała się ciemnym pomieszczeniem bez okien. Oprócz tego w mieszkaniu przewidziano część salonu z wygodną sofą i telewizorem, aneks kuchenny ze stolikiem oraz łazienkę.

Wrocławskie mikromieszkanie, choć nieduże, posiada wszystko to, czego potrzebować mogą odwiedzający miasto goście. Aneks kuchenny stanowi jednorzędowa zabudowa z jasnego drewna. Goście mogą zjeść posiłek przy dwuosobowym stoliku, siadając na krzesłach o ciekawej, walcowej bryle. Wieczorny relaks umożliwia wygodna sofa obita szarą tkaniną. Za przepierzeniem znalazło się miejsce dla dużego łóżka, ponad którym umieszczone zostały wiszące szafki.

Projekt małej kawalerki

Kawalerka zaaranżowana została w palecie szarości, którą uzupełnia subtelny beż wprowadzony za pomocą drewnianego umeblowania. Głównym elementem ozdabiającym przestrzeń jest achromatyczna fototapeta. Lekki, szkicowy rysunek roślinności podkreśla przytulny i kameralny charakter przestrzeni. Subtelne linie ściennego obrazu oraz ażurowe stelaże mebli sprawiają, że mieszkanie choć malutkie, nie wydaje się przeładowane.

Projekt małej kawalerki
Projekt małej kawalerki

Aranżacja małej łazienki

W niedużej łazience zamontowany został prysznic typu walk in, wyposażony w szklaną ścianę. Owalne lustro zawieszone zostało ponad wiszącą szafką z nablatowa umywalką. Prosta armatura łazienkowa stanowi dobrą kontynuację designu zaproponowanego w części dziennej mieszkania. Również tutaj królują szarości oraz biel, przełamaniem jest strefa mokra prysznica, wykończona  grafitowymi płytami wielkoformatowymi. Częściowo podwieszany sufit pozwoli pozwala na wprowadzenie ciekawego efektu oświetlenia pomieszczenia.

Projekt małej kawalerki

Mikromieszkanie dla wymagających – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie na wynajem
inwestor: prywatny
pracownia: HATCH Studio / www.hatchstudio.pl
projekt: 2018
lokalizacja: Wrocław
projektowana powierzchnia: 29 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!