Sztuka we wnętrzach domu pod Gorzowem

Sztuka we wnętrzach domu pod Gorzowem

Oto wnętrza domu inspirowane sztuką – nieco eklektyczne, pełne ciekawych barw i eleganckich dodatków przestrzenie, których ukoronowaniem są obrazy sanockiego malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego.

Znajdujący się pod Gorzowem dom w stylu nowoczesnej stodoły zaprojektowany został jako dom własny architektki Ady Jureczko z pracowni Peritus Consulting. Dom o powierzchni 145 m2 jest podpiwniczony, a na dole mieszczą się garaże, kotłownie, spiżarnia i łazienka. W górnej części znajdują się przestrzenie dzienne oraz prywatne domowników. Należą do nich otwarta strefa dzienna w postaci salonu, kuchni i holu, trzy sypialnie oraz dwie łazienki.

Prosta w formie bryła domu opatrzona jest w obszerne okna, przez które można podziwiać piękną zieleń i rozciągające się tuż obok malownicze wzgórza. W to wyjątkowo urokliwe miejsce doskonale wpisują się naturalne przestrzenie, w których królują drewno i kamień.

Sztuka we wnętrzach domu

Sztuka we wnętrzu

Inspiracją do powstania projektu domu pod Gorzowem były obrazy sanockiego malarza Jana Szczepana Szczepanowskiego. Architektka lubująca się w twórczości artysty postanowiła uczynić jego dzieła dominantą, z której wyprowadzona została dalsza koncepcja wnętrza. W ten sposób udało się uzyskać wnętrze nieco eklektyczne, wypełnione przyjemnymi i ciepłymi barwami. Uzupełnieniem są miedziane dodatki o eleganckiej formie. Wnętrze łączy w sobie estetykę nawiązującą do wiejskich posiadłości z nowoczesnymi wpływami.

Sztuka we wnętrzach domu

Drewniane belki pod sufitem

Przykuwającym elementem pojawiającym się we wnętrzach jest oprawa sufitu, która powstała według autorskiego projektu architektki. Składa się ona ze stalowych ceowników, drewna oraz sklejki, a całość daje przestrzeniom nieco rustykalnego charakteru. W tej samej myśli wykonana została kamienna posadzka, czy ściana z cegły w salonie. Uzupełnieniem jest czarny, trójnogi piec.

W strefie dziennej zaaranżowana została nowoczesna forma otwartej kuchni o monolitycznej, wysokiej zabudowie oraz wolnostojącej wyspy. Ponad tą ostatnią zamontowana została stalowa konstrukcja będąca stelażem okapu oraz półki. Ta nowoczesna kuchnia dobrze komponuje się z pojawiającymi się w części salonu akcentami z lat 60. ubiegłego stulecia, takimi jak stolikami kawowymi czy kultowym fotelem 366 projektu Jana Chierowskiego.

Sztuka we wnętrzach domu

Ciemna kolorystyka w łazience

W łazienkach projektantka postawiła na ciemną kolorystykę. Podstawą aranżacji są naturalne materiały wykończeniowe w ciemnych barwach, takie jak czarne płytki czy beton. Ciekawym przełamaniem jest skontrastowanie ich z naturalnym drewnem czy ręcznie wypalanymi heksagonami w odcieniach szmaragdowej zieleni. Nie brakuje tutaj także eleganckich dodatków, jak miedziane baterie czy minimalistyczne w formie lampki Crystal Bulb od Lee Brooma.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji domu

Wnętrze domu pod Gorzowem z obrazami Jana Szczepkowskiego – metryczka projektu domu

typ projektowanej przestrzeni: dom własny architektki
pracownia: Ada Jureczko / Peritus Consulting
realizacja: 2019
lokalizacja: okolice Gorzowa
projektowana powierzchnia: 145 m2
zdjęcia: Alicja Karnia-Burdzińska Fotografia
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!