Nowoczesne meble biurowe ułatwiające pracę

Nowoczesne meble biurowe ułatwiające pracę

Meble biurowe niewidoczne n pierwszy rzut oka, jednak z uwagi na postępującą dynamikę pracy, stają się coraz bardziej przydatne. Kryją się w nich technologie ułatwiające codzienną pracę. Innowacje i funkcjonalność nie wykluczają estetycznego i minimalistycznego wzornictwa.

W warszawskiej siedzibie Audatex Polska mieszczącej się w biurowym zagłębiu przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie zastosowano szereg rozwiązań, które daleko wykraczają poza zwykłe zorganizowanie przestrzeni do pracy. Niestandardowe rozwiązania technologiczne pozytywnie wpływają na komfort i efektywność pracowników. Za projekt przestrzeni odpowiada pracownia Massive Design.


Fotel do biura

Biurko regulowane smartfonem

Pracownicy mają do dyspozycji na przykład fotele obrotowe Life, wyposażone w mechanizm przeciwwagi.  Dopasowują się one do sylwetki każdego użytkownika. Biurka również nie są zwyczajne. Elektryczny model Easy zaprojektowano tak, aby mógł stanowić dynamiczną stację roboczą. Truizmem byłoby stwierdzenie, iż zbyt wiele czasu spędzanego w tej samej pozycji, szczególnie siedzącej, nie służy zdrowiu, a szczególnie kręgosłupom. W tym przypadku nikt nie jest do tego zmuszony. Wysokość biurka można regulować za pomocą modułu sterującego. Twórcy zadbali o każdy szczegół. Nawet o to, by biurko poruszające się w górę i w dół nie zderzyło się z umieszczoną pod nim szafką. Trójpoziomowy czujnik kolumny jest w stanie automatycznie zatrzymać ruch biurka, jeśli wyczuje przeszkodę na swojej drodze. Rozwiązanie  antykolizyjne ogranicza szkody materialne w przypadku zderzenia biurka z twardym przedmiotem.

Biurko regulowane smartfonem

Elastyczny stół konferencyjny

W zależności od potrzeb mobilny stół konferencyjny Travel może dopasować się do spotkania w mniej lub bardziej liczebnym gronie. Konstrukcją przypomina nieco stół do ping-ponga. Mebel wyposażono w system ukierunkowany na elastyczność, uniwersalność i wydajność. Prosty mechanizm składania mobilnego stołu Travel zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas i miejsce. Towarzyszą mu stylowe, geometryczne fotele obrotowe Big Tuk. Projektanci zdecydowali się zachować w pomieszczeniu konferencyjnym, nawiązującą do identyfikacji wizualnej firmy, monochromatyczną tonację. Na podłodze ułożone zostały szare wykładziny Facet i In Situ. Taki rodzaj powierzchni oddziałuje m. in. na akustykę, co ma szczególne znaczenie w miejscu, gdzie gromadzi się wiele osób jednocześnie. W przestronnym, ale minimalistycznym gabinecie stanął stół konferencyjny Carma. W pozostałych pomieszczeniach, przeznaczonych do  pracy grupowej, szarość została przełamana przez krzesła Glove Studio 5 w niebieskim, żółtym, czerwonym i czarnym kolorze.

Elastyczny stół konferencyjny

W biurowcu udało się także stworzyć przyjazną strefę, gdzie nastrojową atmosferę tworzy połączenie  drewna, ciepłego światła i kolorów. To w dużej mierze zasługa nowoczesnych – bryłowatych krzeseł Diago. Zestawiono tu kilka promiennych kolorów, które idealnie współgrają z dużym stołem o jasnym blacie. W tym pomieszczeniu można poczuć się jak w  miłej kawiarni. Powstał także zakątek w duchu retro. Fotele Fiber Muuto i okrągły stolik na lekkich drewnianych nóżkach to kolejne akcenty, które nadają przestrzeni charakter odprężającej enklawy w „najbardziej zapracowanej” części miasta.

Zobacz galerię zdjęć mebli biurowych

Źródło: Aqina

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!