Ekskluzywne mieszkanie na warszawskim Wilanowie

Ekskluzywne mieszkanie na warszawskim Wilanowie

Stonowana, pełna smaku i szyku aranżacja wnętrza mieszkania na Wilanowie to efekt pracy architektki Kaji Krzysztofiak z pracowni 91m2 Architektura Wnętrz. Eleganckie materiały wykończeniowe stanowią tło dla wyszukanych mebli, a wszystko to przy akompaniamencie złotych dodatków.

Jeden z ostatnich projektów pracowni 91m2 Architektura Wnętrz dotyczył wnętrz mieszkania zlokalizowanych na warszawskim Wilanowie. Architektka Kaja Krzysztofiak i tym razem postanowiła być wierna swojemu umiłowaniu klasycznej elegancji, którą jednak każdorazowo serwuje w sposób świeży i współczesny. Czarno-białe wnętrze mieszkania uzupełnione zostało o drewniane akcenty, a także paletę szarości wprowadzoną za pomocą licznych, ocieplających przestrzeń tkanin.

Projekt przygotowany został z myślą o młodej parze, która oczekiwała eleganckiego i luksusowego wnętrza. Projektowana powierzchnia wynosiła 70m2, a w jej przestrzeni znalazły część dzienne oraz prywatna strefa domowników. Do części dziennej należy salon połączony wyspą ze strefą kuchni. W części prywatnej zaaranżowana została sypialnia wraz z garderobą oraz toaletką, której funkcja poszerzona została także o przestrzeń krótkiej pracy przy laptopie. W mieszkaniu znalazły się się hol wraz z dużą szafą i konsolą oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią.

wnętrze mieszkania, ekskluzywne wnętrze, ekskluzywne mieszkanie, realizacja mieszkania, realizacja wnętrza, wnętrze dla bogatych, 91m2 Architektura Wnętrz, wnętrze prywatne, projekt mieszkania, aranża

Sztukateria na ścianach

W projekcie warszawskiego mieszkania zaproponowana została zredukowana paleta kolorystyczna. Na ścianach przeważa biel, którą wzbogaca zdobna sztukateria pojawiająca się we wszystkich pomieszczeniach. Ten klasyczny dodatek doskonale komponuje się ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi, jak płyty o rysunku kamienia w przestrzeni kuchni czy łazienki. Uzupełnieniem bieli jest matowa czerń, która powlekła poszczególne ściany mieszkania. W przestrzeni sypialni pojawiła się też monochromatyczna, utrzymana w ciemnych barwach fototapeta.

Klasyczny sznyt wprowadzają także liczne złote elementy wykończeniowe. Uproszczone oprawy oświetleniowe, stelaże hokerów czy armatura łazienkowa - wszystkie one powleczone złotem nadają wnętrzu wyjątkowego, ekskluzywnego charakteru. W tak zaproponowanym wnętrzu nie mogło zabraknąć także profilowanych frontów zabudowy kuchennej, których płyciny znajdują kontynuację w wykończeniu skrzydeł drzwiowych.

Zobacz galerię zdjęć eleganckiego wnętrza

Ekskluzywne mieszkanie na warszawskim Wilanowie - metryczka realizacji wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
Inwestor: prywatny
Pracownia: 91m2 Architektura Wnętrz / Kaja Krzysztofiak
Projekt: 2019
Lokalizacja: Wilanów, Warszawa
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!