Jasne i nowoczesne wnętrze kancelarii adwokackiej w Krakowie

Jasne i nowoczesne wnętrze kancelarii adwokackiej w Krakowie

Krakowska kancelaria, której wnętrza zachwycają światłem i powietrzem to efekt pracy architektów z Novi art. Ich niedawna realizacja to przykład dobrze wyważonego, minimalistycznego podejścia do projektowania. Sprawdza się ono doskonale w przestrzeniach biurowych, podnosząc komfort i efektywność pracy.

Szadorski Kancelaria Adwokacka od blisko pół roku zlokalizowana jest w nowej siedzibie przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie. Aranżacja wnętrza powierzona została pracowni projektowej Novi art, której realizacje niejednokrotnie zachwycały już nowoczesną i przejrzystą estetyką. Nie inaczej było i tym razem - projektanci zaproponowali świeżą, współczesną stylistykę, która doskonale koresponduje z działalnością kancelarii.

Przed architektami postawiono zadanie kompletnego zaaranżowania przestrzeni lokalu. Oprócz estetyki, nacisk położony został również na funkcjonalność wnętrz. W przestrzeni kancelarii wydzielona została przestronna strefa wejściowa wraz z recepcją, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, a także zaplecze sanitarne z dobrze wyposażoną łazienką.

Światło we wnętrzach

Istotnym elementem, który determinuje całościowy odbiór wnętrza kancelarii, jest światło. W tej jasnej i pełnej powietrza przestrzeni nie brakuje naturalnego światła, które wpada do wnętrz przez duże okna. Dodatkowo w projekcie zastosowano częściowe przeszklenie sali konferencyjnej. Zamiast tradycyjnej ściany, która oddzielałaby pomieszczenie od strefy wejściowej, zastosowana została stalowa konstrukcja o ramowych podziałach, które wypełniają szyby. W ten sposób udało się również efektownie doświetlić strefę wejściową.

aranżacja kancelarii, aranżacja wnetrza

W bieli i jasnym drewnie

Bazą kolorystyczną projektu jest biel korespondująca z jasnym drewnem. To drugie wprowadzone zostało przede wszystkim jako posadzka, a także ścienno-sufitowe kompozycje. W przestrzeniach pomiędzy cienkimi listewkami, z których zbudowane są kompozycje, wtłoczone zostały listwy oświetleniowe, które nadają całości ciekawego charakteru. Wyraźnym, a jednocześnie nienachalnym akcentem kolorystycznym jest głęboki granat. Rozlał się on na poszczególnych ścianach pomieszczeń, przełamując subtelną kolorystykę.

W projekcie wykorzystany został także beton architektoniczny, którym ozdobiona została ściana pomieszczenia biurowego oraz przestrzeń prysznica. W łazience beton doskonale koresponduje z nowoczesną armaturą łazienkową oraz przeszkleniami prysznica typu walk-in. W pomieszczeniach rozsiane został także wyszukane dodatki, takie jak polskie grafiki czy efektowne oprawy oświetleniowe.

Jasne i nowoczesne wnętrze kancelarii adwokackiej w Krakowie - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: kancelaria adwokacka
Projekt: Novi art 
Realizacja: 2018/2019
Lokalizacja: ul. Wrocławska, Kraków
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza kancelarii

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!