Otul łazienkę drewnem

Otul łazienkę drewnem

Drewniane elementy wyposażenia, naturalne kolory i estetyka nawiązująca do „fińskiej łaźni” to jeden z najmocniejszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. Ciepły i przyjazny urok drewna powoduje, że coraz częściej decydujemy się na taki naturalny oraz ponadczasowy styl domowych przestrzeni. Dzięki meblom łazienkowym w jasnych, nawiązujących do naturalnego drewna kolorach, każda z nich ma szansę stać się domową oazą spokoju.

Szybkie tempo życia, ciągły pośpiech i natłok spraw, które mamy na głowie sprawia, że warto zamienić własną łazienkę w klimatyczne miejsce, w którym zapominamy o trudach codziennego dnia. Można to osiągnąć między innymi dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów, naturalnych kolorów, dużych i wygodnych wanien czy kabin kąpielowych. Zgodnie z najnowszymi trendami,
w aranżacji łazienki otwartej na sypialnię, warto wziąć pod uwagę drewniane elementy, które harmonijnie połączą te dwie przestrzenie.

Szlachetny urok drewnianej podłogi

Drewno, jako naturalny materiał nadaje pomieszczeniu ciepłą, przytulną atmosferę. Jeśli zdecydujmy się na sypialnię otwartą na łazienkę powinniśmy zadbać o to, aby stylem i rodzajem materiałów były dopasowane do siebie. Tylko w ten sposób osiągniemy spójny estetycznie wizerunek całej przestrzeni. Jednym z głównych drewnianych elementów, wykorzystywanych w łazience i sypialni jest drewniana podłoga. W łazience najlepiej sprawdzą się mocne, klejone warstwowo panele drewniane lub egzotyczne drewno. Zarówno jeden, jak i drugi, materiał jest silnie odporny na wilgoć.

A może drewniana wanna?

Ciekawym rozwiązaniem jest także zabudowanie drewnem wanny. Takie wykończenie doskonale współgra np. z wannami o nieregularnym kształcie. Przykładowo, wanna asymetryczna pokryta najwyższej jakości powłoką akrylową, zabudowana z jednej strony drewnem przypomni nam, że łazienka to nie tylko szybka kąpiel, ale również relaks, odpoczynek oraz uwolnienie się od codziennych zmartwień i kłopotów. Łagodna asymetria linii wanny dodatkowo nadaje przestrzeni oryginalny i ciekawy charakter. Taka aranżacja doskonale wkomponuje się
w nawiązujący do orientu i wschodu styl sypialni. Całość dopełni przytulne światło jasnych świec, puszyste dywaniki, czy ryciny na ścianach.

Wygodne schody

Pomysł z wanną wbudowaną w strukturę schodów to świetne rozwiązane dla wszystkich, którzy cenią sobie pełny komfort oraz wygodę w łazience. To niebanalne rozwiązanie ze względu na „półkę” z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią podczas kąpieli czytać książki, stosować dodatkowe zabiegi na twarz, czy podjadać przekąski. Przykładem takiej aranżacji może być prostokątna wanna, która świetnie pasuje do szerokich drewnianych schodów oraz mocnych, ciemnych kolorów glazury. Wanna doskonale sprawdza się w tak nietypowej zabudowie ze względu na właściwości antypoślizgowe akrylu, które zabezpieczają przed niekontrolowanym upadkiem, kiedy wychodzimy z wanny. Akryl jest materiałem o wysokim stopniu przyczepności, nie ma więc potrzeby stosowania dodatkowych systemów antypoślizgowych jak gumowe maty.

Postaw na meble w barwach natury

Naturalny klimat łazienki urządzonej w drewnie idealnie dopełnią także meble łazienkowe w barwach natury. Tak zaaranżowana łazienka charakteryzuje się ponadczasowym stylem i ciekawą estetyką. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór tego typu mebli łazienkowych, które dodatkowo cechują się dużą funkcjonalnością. Szklane półki i płaskie powierzchnie sprawiają, że z łatwością wyczyścimy wszystkie zabrudzenia. Aranżując łazienkę w drewnie możemy również postawić na mocne, kontrastujące z ciepłym urokiem drewnianej podłogi czy paneli ściennych, kolory mebli. Tu z pomocą przyjdą nam rodzimi producenci. W ofercie znajdziemy m.in. intensywne brązy, inspirujące fiolety, czy nowoczesne bordo i cappuccino.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!