Jak urządzić salon z fototapetą

Jak urządzić salon z fototapetą

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jest bowiem nie tylko miejscem wypoczynku całej rodziny, ale również naszą wizytówką.To właśnie tu przyjmujemy przecież gości, rozluźniamy się, gramy do gier z dziećmi. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak można urozmaicać pokoje czy w jaki sposób udekorować ściany w tym pomieszczeniu. Wśród wielu dostępnych opcji coraz większą popularnością cieszą się fototapety. Oni przynoszą farby i zwiększają zewnętrzne wnętrze pomieszczenia. Aby jednak naprawdę zdobiły nasz salon warto odpowiednio go urządzić. Że można zrobić w tym wypadku?

Dobierz fototapetę do stylu mieszkania

Zanim zaczniemy dekorowanie salonu fototapetą powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że jest to dość specyficzny sposób zdobienia ścian, który jednocześnie daje nam wiele możliwości. "Dlatego też podejmowanie decyzji co do odpowiedniego wzoru, z którego zadowoleni będą wszyscy domownicy może być trudne." - mówi Jan Nowak. Niemniej jednak warto iść w tej sferze na kompromis obraz brać pod uwagę to, jak urządzone jest nasze mieszkanie. I od razu że zobaczycie pozytywny wynik dla się i swojej rodziny. Tylko kiedy wkładasz do wnętrza całego się, swój czas i dusza, zresztą, rozumiesz, że żyjesz tam, gdzie chciało się całe życie.  

Ostrożnie dobieraj kolory ścian

Decydując się na fototapetę w salonie pamiętajmy, że na to jak będzie prezentować wpływa nie tylko wybrany wzór, ale również kolor ścian przylegających do wzoru. Może on bowiem całkowicie przytłoczyć ozdobną grafikę z fototapety. Dlatego też warto stawiać na jasne, pastelowe kolory, które stanowią doskonałe tło dla fotografii na tapecie. Zazwyczaj, każdy pokój jest indywidualistyczny po swoim, jak i człowiek, który wybiera dla się materiał. Lecz, na myśl jednego z ekspertów portalu, Julii Vihnevich, u każdego z nas założono uczucie przepięknego, co może pomóc w rozkładzie i doborze tapet.

fototapeta, salon

Na jakiej ścianie nakleić fototapetę?

Decydując się na dekorowanie ścian fototapetą powinniśmy uważnie zastanowić się nad tym, na jakiej ścianie ją nakleić. Miejsce stosowania jest bardzo ważne w tym wypadku. Nie ma bowiem sensu by piękny wzór czy pejzaż był zasłonięty przez meble, zasłony czy inne elementy wyposażenia. Warto więc stawiać na ścianę, która jest całkowicie pusta (np. taką, która znajduje się za kanapą). Jeśli nie mamy całej ściany wystarczy wyeksponować jej fragment. Ważne, aby był on wolny od mebli oraz innych dekoracji.

Podsumowując, urządzanie salonu z fototapetą wcale nie musi być trudne, a przeciwnie, przynosić wam zadowolenie i rozkosz od tego, że ozdabiacie wasz dom. Wystarczy jedynie wybrać wzór, który doskonale będzie pasował do naszego mieszkania i stylu, który preferujemy. Może najpierw wydać się, że to ciężko i rzadko, kiedy znajdujesz to, że może spodoba się od pierwszego spojrzenia. Lecz, na przykład, odwiedziwszy stronę internetową uwalls.pl, potraficie zobaczyć dużo wariantów, które na pewno spodobają się wam dla wcielenia swoich pragnień i planów.

Artykuł sponsorowany 

 

tapeta do salonu, fototapeta, salon

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

irka 2019-10-13 13:56:29

pokoj mojej córki pomalowalismy farba plamoodporna magnat ceramik, ze wzgledów praktycznych i jakosciowych - farba jest bardzo wydajna i mam nadzieje ze posłuży nam na lata

felicjanoo 2020-04-14 11:01:01

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!