Z kartonu

Z kartonu

Lekkie, wygodne, a na dodatek... można po nich rysować. Kartonowe meble są nie tylko funkcjonalne, ale też mogą być źródłem dobrej zabawy.

Zaprezentowane na tegorocznych targach Imm Cologne meble Kasaa i Kenno marki Showroom Finland zaprojektowali fińscy designerzy Heikki Ruoho i Teemu Järvi. Obiekty zostały wyprodukowane z pochodzącego z recyklingu kartonu, który – mimo że lekki – jest sztywny i wytrzymały. Ponadto, może zostać ponownie przetworzony na papier.

Zaprojektowane przez Heikki Ruoho krzesła 'Kenno' są wytwarzane przy użyciu sterowanych komputerowo wycinarek, przy minimalnym nakładzie pracy ręcznej. Cztery kawałki tektury tworzą mocną konstrukcję, która utrzymuje się bez kleju czy śrubek. Serię tworzą trzy produkty: dwa krzesła i taboret. Małe krzesełko ' 'Kenno S' jest doskonałym siedziskiem dla dzieci. Mebel jest nie tylko wygodny, ale także może być traktowany jak zabawka, po której można bez obawy pisać i rysować. Wersja 'Kenno L' jest przeznaczona dla dorosłych.

Kartonowy regał 'Kasaa' zaprojektowany przez Teemu Järvi daje możliwość budowania różnych kombinacji z jednostek o dwóch rozmiarach. W wyniku ich spiętrzania powstaje modułowy mebel, którego konstrukcja nie wymaga użycia kleju ani narzędzi.

Fot: Kalle Kataila

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Chanda 2022-03-19 15:23:17

I think the admin of this website is actually working hard in support of his site, because here every stuff is quality based information.
промокод на 1хбет на сегодня бесплатно на ставку 1хбет

NjgRX 2022-03-27 12:08:51

1xbet promo code
1xbet promo code
1xbet promo code

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!