Niebanalny projekt wnętrza Domu Polnego

Niebanalny projekt wnętrza Domu Polnego

Dom Polny to projekt autorstwa pracowni 81.waw.pl, który na swoim koncie ma prestiżową Nagrodę Roku SARP w kategorii budynek mieszkalny jednorodzinny. Bryła budynku rzeczywiście zadziwia, nie inaczej mogło być z jego wnętrzami. W parterowym pawilonie znalazła miejsce część mieszkalna założenia, która zajmuje powierzchnię 300 m2. Podstawowym założeniem projektu było stworzenie przestronnej i jasnej przestrzeni, która jednocześnie miałaby dawać poczucie domowego ciepła.

Dom otwarty na naturę

Szczególną rolę w projekcie tego niezwykłego domu odgrywają rozciągające się panoramiczne okna obramowane spiekiem. Wnętrze splata się z elewację w spójną całość dzięki wykorzystaniu tego samego materiału w roli dekoracyjnej. Ten naturalny materiał doskonale koresponduje z otaczającą dom przyrodą, która stanowi niejako część aranżacji.

Łatwo zauważyć, jak ważne jest dla Inwestorów środowisko. Zespół 81.waw.pl doskonale zrozumiał ich potrzeby rezygnując z tradycyjnego oświetlenia. Olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużą ilość naturalnego światła, zaś konieczne doświetlenie przestrzeni zrealizowane zostało poprzez wykorzystanie listw LED. Energooszczędne punkty świetlne wpuszczono w posadzkę i sufity, a linia światła prowadzi aż na obrzeża tarasu.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

W bieli i szarościach

Wnętrze domu przecina korytarz, który rozdziela dwie elewacje - kamienną oraz szklaną. Po obu jego stronach otwierają się zlokalizowane naprzeciwko siebie pomieszczenia. Wzdłuż elewacji kamiennej znajduje się część kuchenna pokoju dziennego, gabinet oraz sypialnie dzieci. Po przeciwległej stronie korytarza znajduje się część salonowa oraz sypialnia Inwestorów.

We wnętrzach dominuje biel, która rozlewa się na ścianach, posadzce oraz suficie. Przełamują ją liczne szarości oraz wyraźne, akcentujące czarne linie. W części salonu znajdziemy wygodne sofy o ciemnym obiciu ustawione w sąsiedztwie zabudowanej ściany telewizyjnej. Także zabudowa kuchenna stanowi grę czerni i bieli - białe fronty szafek obrysowane zostały czarną linią blatów i stelaży. Aranżację dopełnia sporadycznie pojawiające się jasne drewno, z którego wykonany został między innymi obszerny stół jadalniany.

W przestronnej sypialni Inwestorów głównym elementem jest centralnie usytuowane łóżko o wysokim, tapicerowanym wezgłowiu. Rdzawa tapicerka wezgłowia dobrze komponuje się z granatem i szarością tekstyliów łóżka. Sypialnia połączona jest z otwartą łazienką, której przestrzeń zaznaczona została przez szarą barwę ścian, sufitu i podłogi.

Niebanalny projekt wnętrza Domu Polnego - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Pracowani 81.waw.pl
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Polska centralna
Metraż: 300 m2
Zdjęcia: Michał Przeździk / Budzik Studio
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!