Nowoczesność inaczej czyli aranżacja wnętrza domu pod Warszawą

Nowoczesność inaczej czyli aranżacja wnętrza domu pod Warszawą

Dom zlokalizowany pod Warszawą skrywa w sobie piękne, jasne przestrzenie utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Nie możemy jednak mówić tutaj o sztampowości rozwiązań. Zamiast chłodnej, wyniosłej kompozycji, otrzymujemy piękne, spersonalizowane wnętrza, w których kobiecą rękę domowniczki wyczuwa się od progu. Nie brak tutaj wyszukanych dodatków i pięknych kolorów, które budują subtelny charakter przestrzeni. Za projekt aranżacji domu odpowiada Małgorzata Denst z pracowni Wnętrza i spółka - projektowanie wnętrz. Miało być pięknie oraz osobiście i taki efekt z pewnością udało się osiągnąć.

Dom, który słucha potrzeb

W projekcie wnętrza ważne było, aby oddać ducha i charakter inwestorki - kobiety biznesu, która wie, czego chce. Tak też się stało. Wnętrza wypełnia nowoczesna stylistyka, której wyrazem są proste, minimalistyczne meble oraz jasna kolorystyka. Kompozycję zamykają wyszukane dodatki oraz akcenty barwne w postaci pastelowych błękitów i oranży. W przestrzeni domu możemy wyróżnić otwartą strefę dzienną, do której należy wypoczynkowy salon oraz jadalnia i kuchnia, które zostały subtelnie oddzielone poprzez zastosowanie wysuniętej ścianki działowej. W strefie prywatnej znajduje się sypialnia wraz z garderobą, a także pokoje dzieci i pokój gościnny.

aranżacja wnętrza

Jasne i estetyczne wnętrza

Pomieszczenia w domu pod Warszawą skąpane są w świetle, a to za sprawą dużych przeszkleń, które wpuszczają do wnętrza promienie słoneczne. Dodatkowo białe ściany oraz jasnoszary gres na posadzce w strefie dziennej potęgują wrażenie wypełnienia światłem. Poszczególne ściany pomieszczeń zdobi bielona, przecierana cegła. W strefie dziennej znalazł miejsce duży komplet wypoczynkowy obity szarą tapicerką. Tuż obok niego postawiony został pastelowy fotel w oranżu. Całość wzbogacają liczne poduszki oraz błękitny dywan na posadzce. W kuchni paleta kolorystyczna ograniczona została do gamy szarości, która urozmaicona została wykorzystaniem drewna w postaci blatu stołu czy wyspy kuchennej.

Wyjątkowym pomieszczeniem w domu jest sypialnia domowniczki, będąca jej prywatnym królestwem. W przestrzeń tą wprowadzona została garderoba, która chowa się jedynie za ścianą działową. Do tej ostatniej dostawione zostało obszerne łóżko. Kluczowym elementem kompozycji sypialni jest tapeta o przeskalowanym princie przedstawiająca japońskiego karpia marki LondonArt. Turkusowa barwa tapety współgra z beżami i szarościami sypialnianych tekstyliów, a także z ciepłym, naturalnym drewnem położonym na podłodze. Turkus odnajdujemy również w jednej z łazienek, gdzie pojawia się on w postaci plam barwnych na płytach ceramicznych, które imitować mają stare drewno.

Nowoczesność inaczej czyli aranżacja wnętrza domu pod Warszawą - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Wnętrza i spółka - projektowanie wnętrz / Małgorzata Denst
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: ok. 200 m2
Zdjęcia: Pion Poziom
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza domu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!